Filipíny

Pokud cestujete za mořem, plážemi a přírodou, tato země vás rozhodně překvapí a postará se o nespočet nezapomenutelných zážitků. Filipíny ukrývají ostrovy plné bohaté fauny a flory, jeskyní, jezer, vodopádů i nejmenší sopku světa Taal. Podmořský Národní park Tubbataha Reefs nadchne všechny milovníky potápění, kromě nedotčených korálů zde totiž můžete pozorovat i žraloky velrybí a nad 600 druhů ryb. Zatoužíte-li po klidu a relaxaci, zamířit můžete na privátní ostrovy, kde si v naprostém soukromí zaručeně užijete dovolenou snů.

Proč právě Filipíny?

 • Bohatá fauna a flóra

  Filipíny jsou domovem mnoha druhů zvířat, rostlin a mořských tvorů. Najdete zde přes 200 druhů savců včetně nejroztomilejší opice na světě Nártouna filipínského, také více než 600 druhů ptáků, 300 druhů plazů a obojživelníků a nejméně 400 druhů korálů. V moři se můžete setkat s úchvatným žralokem velrybím i nejmenší rybou světa, Pandaku drobnou. Za návštěvu rozhodně stojí Chocolate Hills v Bohole, rýžová pole v Banaue a nebo neuvěřitelné souostroví El Nido. Milovníkům dobrodružství se nabízí treky na sopky včetně jedné z nejznámějších sopek Pinatubo nebo na nejmenší sopku světa Taal. Na Filipínách můžete navštívit také nespočet jeskyní, jezer a vodopádů. Proto pokud jste milovníci přírody, tato země vás rozhodně překvapí a postará se o nespočet nezapomenutelných zážitků.

 • Krásné pláže

  Těšit se můžete na idylické pláže s jemným bílým pískem. Ty najdete převážně na souostroví Palawan nebo na soukromém ostrově Pamalican, kde se nachází luxusní resort Amanpulo. Pokud zatoužíte po naprostém soukromí a zcela privátní pláži, ideálním místem pro ničím nerušenou dovolenou je resort Banwa Private Island.

 • Pestrý podmořský život

  Podmořský život na Filipínach je velmi bohatý a ukrývá jedinečná místa plná barevných korálových útesů, mnoha druhů ryb a žraloků velrybích. Jedna z nejlepších lokalit na světě pro pozorování podmořského života je Národní park Tubbataha Reefs, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a je vynikajícím příkladem nedotčeného korálového útesu, kde najdete přes 600 druhů ryb, 360 druhů korálů, 13 druhů delfínů, ale i žraloky a velryby. 

 • Počasí

  V destinaci existují dvě sezóny, suchá a deštivá. Ideální je na Filipíny vycestovat v období sucha od října do května, kdy je malá šance srážek. V období dešťů od června do žáří je zase příroda zelenější, vodopády jsou plné vody a podmínky jsou díky světlu skvělé i pro fotografování. Nevýhodou této sezony jsou časté srážky a silné hurikány.

 • Poloha

  Filipíny jsou ostrovní stát v jihovýchodní Asii. Rozkádají se celkem na 7641 ostrovech v západním Tichém oceánu a s žádným státem nesdílejí pozemní hranici.

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup na Filipíny není potřeba vyřízení víz, pokud doba pobytu nepřesáhne 30 dnů. Při vstupu do země je potřeba platný cestovní pas alespoň 6 měsíců po plánovaném odjezdu z Filipín. 

 • Fakta

  Hlavní město: Manila

  Měna: Filipínské peso

  Jazyk: filipínština

  Náboženství: římští katolíci, křesťané

  Časové pásmo: GMT + 8 hodin

   

 • Očkování

  Při návštěvě do destinace se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. 

 • Důležité kontakty

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví České republiky v hlavním městě Manila.

  Rufino Pacific Tower, 30th floor, 6784 Ayala Avenue, Makati City, 1226 Manila

  Telefon: +632/8111155, 8111156 (přímý bez připojení)

  Nouzová linka: +63/9189905778

  E-mail: manila@embassy.mzv.cz

Zaujaly vás Filipíny?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace