Itálie

Tato evropská země ve tvaru boty je jedna z destinací, kterou můžete navštívit kdykoliv v průběhu celého roku. V zimě Itálie nabízí výborné podmínky pro lyžování v horách, v létě se naopak naskýtá široká nabídka relaxace na písčitých plážích. Cestovatelé z celého světa do Itálie míří za historií, uměním, módou i výtečnou kuchyní, kterou si zamiloval celý svět. Vydejte se do malebných míst Toskánska, za nákupy to Milána nebo do metropolitního Říma a poznejte s námi pravou Itálii!

Proč právě Itálie?

 • Poznávací dovolená

  Poznejte úžasnou atmosféru Itálie včetně její historie. Pojeďte s námi do okouzlujícího Říma, kde vám zařídíme privátní prohlídku Vatikánu se zkušeným průvodcem nebo zažijte kouzlo romantických Benátek

 • Plážová destinace

  Nejznámějším ostrovem Itálie je proslulá Sardinie, kde najdete mnoho krásných pláží s křišťálovou vodou. Pláže a moře vás doslova uchvátí, dovolenou můžeme doporučit v resortu Forte Village, který zejména nabízí mnoho aktivit pro děti. V nádherném zákoutí Costa Smeralda zase najdete luxusní resort Romazzino. Vlnící se duny bílého písku, tyrkysové moře a panoramatický výhled nabízí resort Chiga Laguna, kde mimo jiné můžete navštívit i archeologické naleziště Nora. 

 • Počasí v Itálii

  Počasí v Itálii je všeobecně mírné, podmínky se však liší podle oblasti. Na severu země jsou mírnější léta a tuhé zimy, což přináší ideální podmínky pro lyžaře a zimní dovolené na horách. Naproti tomu v jižní Itálii je podnebí středomořské, tedy mírné zimy a suchá, horká léta s teplotami vzduchu nad 30°C jsou ideální pro letní dovolené u moře. Jaro a podzim s teplotami okolo 20°C jsou v Itálii nejpříznivější pro aktivity na souši. 

 • Poloha

  Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově na jihu Evropy, kde ji obklopují státy Francie, Švýcarsko, Rakousko a Slovinsko, uvnitř země se pak nachází dva městské státy, konkrétně Vatikán a San Marino. K Itálii patří také dva ostrovy ve Středozemním moři, a to Sardínie a Sicílie a její břehy omývá Jaderské moře na východě, Jónské moře na jihu, Tyrhénské a Ligurské moře na západě.

Důležité informace

 • Víza

  Pro občany ČR není v rámci Evropské unie vízum potřeba, dostačující je platný cestovní pas či občanský průkaz.  

 • Očkování

  Pro vstup do země není vyžadováno žádné očkování.  

 • Fakta

  Hlavní město: Řím

  Měna: Euro (EUR), švýcarský frank (CHF) na území Campione d´Italia

  Nejpoužívanější jazyk: italština
  Náboženství: katolické

  Telefonní předvolba: +39
  Elektřina: 220 V/ 50 Hz
  Zásuvky evropského typu, v některých místech Itálie může být potřeba redukce pro ploché tříkolíkové zásuvky.
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně

  Délka letu z Prahy: 1-2 hodiny přímého letu

  Čas v Itálii je stejný jako v ČR.
  Časové pásmo: GMT +1
   

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Římě
  Via dei Gracchi 322
  Roma, 00 192
  Telefon: +39 063609571
  Fax: +39 063244466
  Nouzová linka: +39 335310450
  E-mail. rome@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Itálie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Rozehnalová
Nezávazná poptávka