Portugalsko

Tuto malou zemi s velkým srdcem, temperamentem, krásnou přírodou i bohatou kulturou si zkrátka zamilujete. Lisabon se pyšní moderní architekturou, vibrujícím nočním životem a velkým množstvím aktivit. Do Porta a jeho okolí se můžete vydat za slavným vínem, v zapomenutých vesnicích a městečkách poznáte skutečný život a tradice Portugalska. Na své si v této destinaci přijdou cestovatelé, kteří holdují gastronomii a vínu i ti, kdo míří za odpočinkem u moře. Pestré vyžití nechybí ani pro milovníky kultury či sportu, ať už je to golf, surfování nebo cyklistika. Portugalsko nabízí dokonalá zákoutí jak pro relaxační víkendy tak dovolenou plnou zážitků, za kterými se budete rádi vracet.

Proč právě Portugalsko?

 • Okouzlující Lisabon

  Toto rozmanité metropolitní město je skvělou destinací pro prodloužený víkend nebo začátek poznávací cesty Portugalskem a svou živou i přátelskou atmosférou zaručeně okouzlí každého cestovatele. Díky svému umístění na kopci nabízí Lisabon krásné výhledy a nouze zde proto není ani o romantiku. Garantovány jsou gurmánské zážitky, o které se postarají místní restaurace s tradičními specialitami a primárně pokrmy z plodů moře. Nadšení zde budou milovníci umění i historie. Množství památek Lisabonu totiž sahá až do doby Římanů a Maurů, město navíc ukrývá krásná historická zákoutí, kostely, paláce, kláštery, galerie a muzea se sbírkou evropského malířství. Vyrazit z Lisabonu můžete snadno i na pláž nebo na spoustu dalších zajímavých míst jako je například pestrobarevná Sintra.

 • Vibrující Porto a Duoro Valley

  Okouzlující Porto bylo pro svou vibrující atmosféru v roce 2017 zvoleno nejlepší evropskou destinací. Kromě posezení u skleničky chutného portského vína, pestré večerní zábavy nebo vyjížďky na kole se můžete těšit i na spoustu zajímavostí. Město je totiž plné ikonických uliček a historie, díky které se centrum Porta umístilo na seznamu světového dědictví UNESCO. Ikonou města je most Ponte de Dom Luís, o jehož návrh se zasloužil samotný Gustav Eiffel. Most vede z Porta přímo do známých vinných sklípků ve Vila Dova de Gaia. Porto je  mimo jiné vstupní branou do oblasti Duoro Valley, kde můžete obdivovat krásnou přírodu, navštívit místní vinice nebo si užít dny plné relaxace a zážitků v luxusním resortu Six Senses Duoro Valley.

   

 • země plná zážitků

  Rádi byste v Portugalsku zažili něco nevšedního? Zajistíme vám privátní prohlídku klášterů včetně oběda za doprovodu portugalské kytary. S místními vinaři se můžete vydat do vinic a při ochutnávce portugalského vína se dozvědět více o jeho výrobě a tradicích. Vypravit se můžete i na soukromou plavbu v jedné z lodí zvaných Barcos Rabelos, které v minulosti přepravovaly portská vína. Pro milovníky gastronomie zajistíme návštěvu michelinských restaurací, nebo připravíme privátní kurz vaření se slavnými šéfkuchaři. Samozřejmostí jsou privátní výlety, adrenalinové zážitky, lety balónem a mnoho dalšího. Portugalsko nabízí zkrátka mnoho netradičních zážitků, které si nemůžete nechat ujít.

 • Rozmanité oblíbené oblasti

  Portugalsko je malá, ale velmi rozmanitá destinace. Zatímco města nabízí živou atmosféru a množství památek, ve známých oblastech Portugalska se můžete těšit na řadu aktivit, zážitků i přírodních krás. Na severu si ikonické scenérie užijete v oblasti Duoro Valley, kde po procházce vinicemi můžete ochutnat skvělé místní víno. Region Algarve je oblíbený pro golf, surfování i krásné pláže. Najdete zde dokonce jednu z nejvíce ikonických a známých pláží světa Praia di Marinha. V Algarve nechybí množství luxusních resortů a michelinských restaurací, není proto divu, že tuto oblast ročně navštíví téměř 4 miliony cestovatelů. Opomenout nemůžeme ani ostrov Madeira, kde kromě odpočinku na pláži můžete vyrazit na trek do hor a nechat se unášet krásou rozmanité přírody tohoto ostrova.

 • Golf

  Díky příjemnému klima si golf v Portugalsku můžete zahrát v kteroukoliv roční dobu. Destinace nabízí 60 golfových hřišť, ze kterých představujeme ta 4 nejlepší. West Cliffs Golf Links leží přibližně hodinu jízdy od Lisabonu a v roce 2017 získalo řadu špičkových ocenění. U většiny jamek tohoto hřiště se můžete těšit na krásný výhled na Atlantický oceán. Na jihu, v oblasti Algarve, nelze opomenout Quinta do Lago, které nabízí 3 osmnáctky. Celkem osmkrát se zde navíc na nejznámějším hřišti South hrálo Portuguese Open. Amedoiera O'Connor Course je rovinaté hřiště lemované olivovníky a pomerančovníky, užít si zde můžete různé vodní překážky jako říčky a jezera. Za nejkvalitnější hřiště Portugalska je dlouhodobě považováno Monte Rei. Hřiště je součástí resortu schovaného pod stejnojmenou horou Monte Rei, kde nechybí příjemné ubytování v rezidencích a vilách.

 • Skvělá místa pro surfování

  Portugalsko je často vyhledávanou zemí surfařů, kteří mohou pokořit vlny Atlantiku na mnoha známých místech. Pláže u městečka Peniche jsou považovány za surfařské centrum Evropy a skvělé podmínky nabízí i západ regionu Algarve. V této oblasti mezi oblíbená místa patří třeba Sagres, kde si surfování nejvíce užijete během jara, podzimu a zimy. Ericeira je od roku 2011 zařazena mezi 9 světových surfových rezervací a mezinárodní soutěže v surfování se konají na známé pláži Praia do Amado na pobřeží Costa Vicentina. Opomenout nemůžeme ani ostrov Madeira. Zde se světový šampionát v surfování 2001 konal na Raúl do Mar, jinak znémé jako Ribeira das Galinhas.

 • Počasí v Portugalsku

  Portugalsko je jednou z nejteplejších zemí Evropy, což dává skvělý důvod pro návštěvu bez ohledu na roční období. Tato země se vyznačuje typickým středomořským podnebím, zimy jsou mírné a léta dlouhá a horká. Ve vnitrozemí je průměrně tepleji než na pobřeží, kvůli studeným větrům z Atlantiku. Průměrná letní teplota ve vnitrozemí je asi o 5 °C vyšší než na pobřeží, kde dosahuje okolo 25 °C.

 • Poloha

  Portugalsko se nachází na jihozápadě Pyrenejského poloostrova. Na severu a východě leží jeho jediný pevninský soused – Španělsko, na západě a jihu ho omývají vody Atlantského oceánu, kde leží i souostroví Azory a Madeira. Tyto ostrovy jsou součástí Portugalska, ale mají svou vlastní autonomní vládu.

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do destinace není vízum nutné, podmínkou je platný občanský průkaz nebo cestovní pas.  

 • Očkování

  Pro vstup do země není podmínkou žádné povinné očkování, vhodné je očkování proti tetanu, hepatitidě A a B.

 • Fakta

  Hlavní město: Lisabon

  Měna: euro (EUR, 1 EUR = 27 CZK)

  Jazyk: portugalština

  Náboženství: katolické

  Elektřina: zásuvky i síťové napětí je stejné jako v ČR (220V)

  Tel. předvolba: +351

  Řízení: na pravé straně

  Portugalsko se navhází v časovém pásmu UTC+0, časový posun oproti ČR je mínus jedna hodina.  
  Doba letu z Prahy je asi 3,5 hodiny.
 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví České republiky sídlí na adrese:
  Rua Pêro de Alenquer, 14
  1400-294 Lisboa
  Tel.: +351-213010487
  E-mail: lisbon@embassy.mzv.cz

Zaujalo vás Portugalsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace