Jak vybrat správnou jachtu na dovolenou

Každá jachta je jiná. Má jiné vlastnosti, schopnosti i komfort. Proto jsme pro vás připravili jednoduchý přehled lodí s jejich popisem. Plachetnice jsou spíše pro dobrodruhy, motorové jachty pro ty, co potřebují luxus a rychlost, no a katamarány jsou něco mezi. Podívejte se, co vás osloví nejvíce a nebo nám zavolejte, rádi vám poradíme.

Jednotlivé typy jachet

 • Jednotrupé plachetnice

  Jednotrupé plachetnice jsou určeny primárně pro milovníky plachtění a to i v tom nejluxusnějším provedení. Takže pokud si chcete užít adrenalin při plavbě v náklonu je to ta správná volba pro vás. Tyto lodě jsou také nejméně luxusní a nejméně finančně náročné. I když i v této kategorii najdeme vyjímky. Pokud nemáte kapitánské zkoušky a chcete takovou dovolenou vyzkoušet, rádi vám zajistíme kapitána, případně hostesku i šéfkuchaře a postaráme se kompletně o vaši nezapomenutelnou dovolenou.

 • Katamarány

  Katamarány, lodě které jsou v posledních letech stále více populárnější. Nabízí daleko více prostoru než jednotrupá loď, navíc jsou jednodušší na ovládání a mají také menší ponor, což znamená, že se s nimi dostanete i do mělčích vod. Nicméně nejpodstatnější vlastností je komfort prostoru. Pokud chcete tedy mírně dobrodružnou plavbu pod plachtami s příjemným komfortem, katamarán je ta správná volba. Cenově jsme o něco výše než u jednotrupé jachty, ale i tak se taková dovolená dá pořídit za velmi dobrých finančních podmínek. Tato loď je optimální pro rodinou dovolenou. I zde vám samozřejmě rádi zajistíme služby kapitána, hostesky či šéfkuchaře, pokud bude třeba.

 • Motorové katamarány

  Motorové katamarány jsou hitem a trendem posledních let. Snoubí se u nich výhody motorových jachet a katamaránů. Jak už z názvu vyplývá jsou to lodě s dvěma trupy spojené dohromady společenským prostorem. Na rozdíl od klasického katamaránu však nemají plachty a naopak mají výrazně silnější motor, obvykle jsou také luxusněji vybaveny než standartní katamarán. Pokud potřebujete rychlejší pohyb po moři, chcete komfort a luxus, můžete oproti klasické motorové jachtě výrazně ušetřit. Tyto lodě bývají obvykle už s povinnou posádkou minimálně s kapitánem a hosteskou. 

 • Luxusní motorové lodě

  Luxusní motorové lodě a super jachty jsou té nejvyšší kategorie, s kterou můžete dovolenou na moři absolvovat. Velmi rychlé, luxusní a drahé lodě, které často potkáte v marinách Monaka, Cannes či Saint Tropez. Ve většině případů tyto lodě jsou již s povinnou posádkou, takže vám stačí přijet a bude o vás dokonale postaráno. Máme přístup i k exklusivním soukromým lodím, které standartně nikde nenajdete. Pokud jste zvyklí na nejvyšší kvalitu a servis, tohle je to pravé pro vás.

Jakou jachtu vybrat?

Rádi vám poradíme jakou jachtu vybrat, aby vaše dovolená byla naprosto dle vašich představ.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Robert Paul
Nezávazná poptávka