Záleží Vám na Vašem zdraví?

Navštivte cenami ověnčené luxusní spa na úpatí Himaláje v severní Indii, umístěné v zahradách Maharadžova paláce. Léčebné programy Anandy zahrnují tradiční Ájurvedu, jógu a Vendatu, ale také pečlivě vybrané wellness procedury z celého světa, fitness a zdravou organickou kuchyni, která obnovuje rovnováhu a harmonizuje energii v těle. Resort jsme osobně navštívili.

Harmonie pro duši i tělo, na místě kde se zastavil čas

 • Vítejte do ráje

  Toto místo s duchovní atmosférou je obklopeno lesy a poskytuje krásný výhled do údolí řeky Gangy a oblasti Rishikesh. Pro své služby získala Ananda již mnoho ocenění a řadí se mezi nejlepší SPA hotely na světě. Pobyt v hotelu Ananda bude mít blahodárné a léčivé účinky na vaše tělo i duši.

  Z malého letiště Dehradun vás odveze řidič do Rishikeshe – hlavního města jógy v Indii. Odtud stačí dalších patnáct minut na to, dostat se nádhernou bránou přímo k Maharádžovu paláci, před kterým je majestátní fontána. Vítejte v Anandě.
  Váš pobyt je nejlépe si naplánovat nejméně na sedm, lépe čtrnáct dnů. Vybrat si můžete z programů na detoxikaci, jógových cvičení, áyurvédy a mnoha dalších.

 • Ponořte se do starých časů

  Celý areál působí opravdu starodávným a luxusním dojmem. Pokoje a suite jsou umístěny v šestipatrové budově, která zapadá do areálu. Hosté se mohou ubytovat v běžných pokojích se soukromými balkónky a výhledem na palác a údolí řeky Gangy.

  Suity pak nabízejí hostům více prostoru: tři Garden Suites, nabízí soukromou zahradu. Ananda Suite s luxusním posezením a obrovskou zahradou je připravená přivítat opravdu náročné hosty. Všechny suity mají dvě koupelny.
  V prvním patře paláce se pak nachází klenot: Viceregal Suite, místokrálovský apartmán, který má terasu kolem pokoje a poskytuje 360 stupňový výhled. Suita s královskou ložnicí nabízí služby vlastního komorníka.

  V areálu jsou i tři luxusní vily s prostornou ložnicí, soukromou saunou a službami komorníka. Odpočívat zde můžete u soukromého bazénu s pohodlnými lehátky.

  Ve vašem ubytování zavírejte dveře. Možná neuhodnete proč, ale mohou vás překvapit zvědavé opice, které se pohybují po celém areálu. Společnost jim dělají o něco důstojnější pávi.

 • Jídlo, které léčí

  Každý z hostů má připraven hned po konzultaci svůj terapeutický jídelníček založený na áyurvédě. Restaurace, kde je jídlo podáváno, má jak vnitřní část, tak úžasnou terasu s výhledem do údolí a lesa.

  Vždy podle typu osoby je připraveno tříchodové menu. Navíc je možné si cokoliv objednat ze standardního menu, ale pro funkčnost terapie se doporučuje zůstat u „terapeutického menu“.

  Piti i jídlo je v ceně, kromě restaurace u bazénu By the Pool, která nabízí čerstvé džusy, ovoce a mnoho dalšího. V ceně nejsou zahrnuté alkoholické nápoje.

  Přímo v paláci si můžete vychutnat oblíbený čaj o páté. Pokud jste milovníci čaje, uvítáte i další servis: každý den může klient dostat ráno zázvorový čaj s medem, stačí dát cedulku na dveře s určením hodiny a čaj vám bude doručen až ke dveřím.

  Pokud si přejete večeřet s úžasným výhledem, je to možné na terase paláce, kde je dechberoucí výhled na údolí, město i posvátnou řeku Gangu.

 • Nechte hýčkat své tělo i mysl

  Rozsáhlé spa s dvaceti čtyřmi místnostmi na masáže a terapie, bazénem a luxusními zařízeními pro hydroterapii, je v Anandě centrem pozornosti. Ve spa je možné podstoupit více než osmdesát různých tradičních wellness praxí z Áuyrvédy a jógy.

  Váš pobyt začíná vstupní prohlídkou s lékařem. Sami jsme vyzkoušeli skvělou masáž celého těla s olejovým zábalem, fusion masáží a čištěním očí s následnou celkovou relaxací. Při pobytu ve spa nejste ničím rušeni: spa sousedí s krásným bazénem ohraničeným od všeho dění bambusovou hradbou.

  V resortu se všichni pohybují v místním bílém pohodlném oblečení (košile s dlouhým rukávem a kalhoty), které je pro vás vždy připraveno v šatně.

 • „Je to filozofie, životní styl a tradice“

  Pokud by vám nestačila všudypřítomná jóga, můžete využít z bohatého doprovodného programu. Opravdu jsme si užili trekke chrámu Kanjapuri. Některé z procházek do přírody s průvodcem jsou dokonce zdarma. Svatou řeku si můžete užít i trochu jiným způsobem – rafting na její divoké vodě můžeme opravdu doporučit. Při safari můžete vidět slony a mnoho druhů ptáků, pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout i plachého leoparda nebo tygra.

  Rozloučíme se s vámi citátem zakladatele: „Ananda je víc než nejlepší destinací pro spa ve světě. Je to filozofie, životní styl a tradice.“

Zaujala vás Ananda v Indii?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka