Poznávací cesta Mexikem

Pojeďte s námi objevovat krásy Mexika. Během cesty navštívíte nejslavnější památky této destinace, ochutnáte neuvěřitelné chutě mexické kuchyně, navštívíte známé jeskynní "cenotes" s křišťálovou vodou a to vše vám zpříjemní pobyt ve vybraných luxusních hotelech.

Poznávací cesta Mexikem

 • Den 1. - přílet do Cancúnu

  Přílet do města Cancún a na letišti Vás bude očekávat řidič, s kterým pojedete privátním transferem do hotelu Nizuc, kde přenocujete do druhého dne. Hotel se nachází u brány Riviera Maya přibližně 20 minut od mezinárodního letiště. Hotel je zasazen do ráje chráněných mangrovů, je obklopen dvěma exkluzivními plážemi a nedaleko se nachází  Mesoamerican Barrier Reef, což je druhý největší korálový útes na světě.

 • Den 2. - Ek Balam

  V ranních hodinách pojedete prozkoumat ne tak známé velkolepé opevněné město Ek Balam (přibližně 2 hodiny cesty). Termín Ek Balam znamená v mayštině „černý jaguár" a je také archeologickým nalezištěm. V areálu najdete jedinečný tvar pyramidy a přibližně 40 dalších ruin, po prohlídce si vychutnáte jedinečný mexický oběd ve stínu stromů.

  V odpoledních hodinách se přesunete do své soukromé Haciendy Tixnuc, kde strávíte následujících 5 nocí (přibližně 3 hodiny cesty).

 • Den 3. - Hacienda Yaxcopoil a Tekik de Reagil

  V ranních hodinách vaše cesta začne návštěvou Haciendy Yaxcopoil, která byla založena v 17. století a byla považována za jeden z nejdůležitějších venkovských statků na Yucatanu a to převážně díky své velikosti a velkoleposti (přibližně 1 hodina cesty).

  V dopoledních hodinách navštívíte Haciendu Tekik de Reagil (přibližně 45 minut cesty). Tekik je architektonický skvost od Yucatecana Belle Époque, který byl nedávno zachráněn a obnoven. Následovat bude soukromá návštěva do kaple, strojovny a hlavního domu. Na haciendě se bude podávat oběd přímo na terase. V odpoledních hodinách se přesunete zpět do hotelu Hacienda Tixnuc. (přibližně 1 hodina cesty).

 • Den 4. - Merida

  V ranních hodinách pojedete do města Merida, které si zachovává své bohaté architektonické dědictví jako žádné jiné (přibližně 1 hodina cesty). Ve městě uvidíte nádherné domy z konce 19. století, katedrálu a restaurované budovy, které se nachází v centru města. Těšit se můžete na oběd v kvalitní restauraci v centru města.

  V odpoledních hodinách se přesunete zpět do své Haciendy.

 • Den 5. - Uxmal, Kabah a Hacienda Xocnaceh

  V ranních hodinách navštívíte Los Ceibos (přibližně 1 hodina cesty), které vytváří muzejní reprodukci mayského umění z klasického období. Prohlídnout si můžete dílny a ukázky jedinečných procesů, jejichž výsledkem je krásná ručně vyráběná keramika, sochy, šperky a další umělecké projevy starověké Mayy.

  Pak navštívíte město Uxmal (přibližně 20 minut cesty), které je proslulé svou propracovanou architekturou ve stylu Puuc. Ve městě navštívíte pyramidu, palác guvernéra, klášter Nunnery Quadrangle a dům želv. Dále navštívíte mayské archeologické naleziště Kabah (přibližně 20 minut cesty), které se nachází v oblasti Puuc v západním Yucatanu. A jako poslední navštívíte Haciendy Xocnaceh (přibližně 30 minut cesty), ve kterém si můžete prohlédnout ranč a vychutnáte si oběd v ruinách kaple. Po obědě bude možnost si zaplavat v nádrži na vodu, která je přeměněná na bazén. Po odpočinku se vrátíte zpět do své Haciendy (přibližně 2 hodiny cesty).

 • Den 6. - Projížďka mezi mangrovy

  V ranních hodinách pojedete s řidičem na nedalekou skrytou pláž, přibližně 50 minut od města Meridy. Na místě vás vyzvedne lokální rybář, který vás sveze podél pobřeží místní loďkou do oblasti s mangrovy. Dále vás čeká dobrodružná projížďka na kajaku mezi mangrovy s návštěvou zatopených jeskyní „cenotes“. Po obědě se vydáte zpět do své Haciendy.

 • Den 7. - Izamal, Xocempich, Chichen Itza

  V ranních hodinách se vydáte do neuvěřitelného města Izamal, které je známé jako „Žluté město“. Izamal také spojuje tři kultury a to mayskou, koloniální a moderní. Kolem Izamalu je i řada významných archeologických nalezišť prehispánské kultury (přibližně 2 hodiny cesty).

  V poledních hodinách bude následovat přesun do Xocempichu a návštěva soukromé „cenotes“ u historického ranče (přibližně 1 hodina cesty). V krystalických vodách cenote můžete šnorchlovat nebo relaxovat a to vše v naprostém soukromí. Na místě se bude podávat vynikající oběd ve stylu fête champêtre-style, pod velkolepými starými stromy. Výlet zakončíte návštěvou Chichen Itza, kde se nachází nejslavnější archeologické naleziště včetně světoznámé pyramidy Castillo, která patří k sedmi divům světa, k vidění jsou další zajímavé hlavní stavby (přibližně 20 minut).

  Po prohlídce pojedete s řidičem do Chable Resort & Spa, kde vás čeká pobyt na 3 noci (přibližně 2 hodiny cesty).

 • Den 8. - Hacienda Sotuta de Peón a Cenotes Hacienda Mucuyché

  V ranních hodinách navštívíte Haciendu Sotuta de Peón, která jako jedna z posledních produkuje „zelené zlato“. V Haciendě se dozvíte více o jeho výrobě a zpracování. U haciendy se nachází cenote, ve které se budete moci osvěžit. (přibližně 1 hodina cesty).

  V odpoledních hodinách navštívíte Cenotes Hacienda Mucuyché, Blue Cenote a Cenote Carlote. Blue Cenote najdete přímo v jeskyni s nádherně modrou vodou a Cenote Carlote, která je zase obklopena zelení (přibližně 20 minut cesty).

 • Den 9. - Výlet na čtyřkolkách

  V ranních hodinách vyrazíte na projížku na čtyřkolkách a zároveň návštívíte komunitu Mayů. Cesta vás zavede až do Haciendy Bolontunil, kde na vás bude čekat občerstvení a relax u bazénu.

 • Den 10. - Valladolid

  V ranních hodinách navštívíte okouzlující město s příjemnou atmosférou Valladolid (přibližně 2 hodiny cesty). Město se pyšní svou koloniální architekturou a od roku 1998 je zapsáno na seznam UNESCO. Ve městě si můžete prohlédnout uličky s barevnými baráky, kde si pak vychutnáte vynikající oběd.

  Po obědě navštívíte bývalý kostel Uayumy, který byl nedávno zrekonstruován (přibližně 20 minut cesty).

  V odpoledních hodinách se přesunete do hotelu Meson de Malleville (přibližně 20 minut cesty).

 • Den 11. odlet z Mexika

  Dle vašeho letu vás čeká transfer privátním vozem na mezinárodní letiště v Cuncúnu (přibližně 2 hodiny cesty) a následovat bude odlet z Mexika.

 • Mapa cesty Mexikem

  Pro lepší orientaci jsme pro vás připravili mapu s místy, které během cesty navštívíte. Celou mapu si můžete otevřít ZDE.

Zaujalo vás Mexiko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky