Keňa - luxusní safari v Keni

 • Keňa
 • 7 dní
 • od 242 100 Kč / osoba

Zažijte safari dovolenou na dvou výjimečných místech v Keni. Zatímco národní rezervace Masai Mara je ideální pro zahlédnutí velkých kočkovitých šelem a pozorování velké roční migrace ze Serengeti a Loita Plains, v Lewa Wildlife Conservancy budete mít jistotu, že uvidíte slony a nosorožce. A to i přímo z pohodlí verandy Sirikoi. Nezapomenutelný zážitek z vaší safari dovolené doplní ubytování v Mara Expedition Camp a Sirikoi Lodge.

Keňa - luxusní safari v Keni

 • 1. - 4. den - Masai Mara

  Po příletu na Ol Kiombo Airstrip vás zavezou do vašeho prvního ubytování, Mara Expedition Camp. Zde budete přenocovávat ve stanu, který vás přenese do éry prvních objevovatelů afrického kontinentu. Ale i přes svůj klasický safari design jsou stany pohodlné a prostorné.

  Mara Expedition Camp se nachází v národní rezervaci Masai Mara, ale má i soukromý přístup do Mara North Conservancy. Navíc má strategickou polohu pro pozorování dvou velkých ročních migracích, z národního parku Serengeti v Tanzánii a z Loita Plains. Tento kemp je také ideálním místem pro sledování velkých kočkovitých šelem jako jsou gepardi a lvi, kvůli kterým ani nemusíte jezdit moc daleko.

  4. den se letecky přesunete severně do Sirikoi Lodge.

 • 4. - 7. den - Lewa Wildlife Conservancy

  Sirikoi Lodge vás uchvátí svojí exkluzivní polohou v Lewa Wildlife Conservancy, která je domovem nejen Velké africké pětky, hlavně nosorožce dvourohého i bílého, ale i žirafy síťované a největší populace zeber Grévyho. Zvířata můžete pozorovat při safari projížďkách, ale i z pohodlí křesla na terase v ubytování, odkud je výhled na napajedlo. Sem si našly cestu i rodiny slonů, které zde tráví několik hodin denně.

  Sirikoi Lodge může také nabídnout řadu doplňkových aktivity ideálních pro dobrodružné povahy jako je jízda na koni po pláních, procházka po mostě přes koruny stromů, potápění v modrých ledovcových jezírkách v lese Ngare Ndare, výlety helikoptérou na Mount Kenya za muškařením nebo na sever za poznáním jezer s plameňáky, pouště a skalních výběžků. Výjimečným zážitkem je zde také sundowners díky úchvatnému výhledu na hory v dáli.

  7. den se po snídani přesunete na Lewa Airstrip a přeletíte na letiště Wilson, odkud vás převezou na mezinárodní letiště.

 • Mapa a lety do Keni

  Z Prahy i Vídně jsou k dispozici navazující lety do hlavního města Keni, Nairobi, s jedním přestupem. Z obou měst je na výběr z několika aerolinek, např. Qatar Airways, Emirates a KLM.

Přejete si naplánovat safari dovolenou v Keni?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o Vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky