Zažij divokou krásu Namibie na vlastní kůži

Nádherná příroda, divoká zvířata a kempy, které si vás získají díky svému luxusnímu zázemí a okouzlujícím výhledům. Takových bude 12 nezapomenutelných dní cesty po jedinečné Namibii. Tato země vás bude překvapovat na každém kroku. Okouzlí vás nádherné písečné duny, dech vám vyrazí Skeleton coast, nadchne vás možnost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí a mnoho dalšího. Stále měnící se krajina Namibie je jako stvořená pro fotografie, které budou vypadat jako vystřižené z katalogu. Věřte, že tato dovolená rozhodně bude stát za to! Pojďte se podívat, co vše vás během ní čeká.

Divoká a krásná Namibie

 • 1. - 2. Den - kouzelná poušť

  Po příletu do Namibie na vás bude čekat soukromé auto, které vám bude dělat doprovod v průběhu celého vašeho výletu. Rovnou s ním vyrazíte do kouzelné pouště Namib, která se rozprostírá na jihu Namibie. Její plocha je neuvěřitelných 50 000km2. V průběhu dvou dnů budete moci prozkoumat její nejkrásnější části. Nezapomenutelným zážitkem bude například návštěva jednoho z nejfotogeničtějších míst - Sossusvlei. V písečných dunách se ukryvá solná pláně, která vám v kontrastu okolních barevných dun zkrátka vyrazí dech. Ubytování vás čeká v příjemné lodgi Hoodia Desert, kde si užijete nezaměnitelné výhledy na okolní krajinu a odpočinek u bazénu. Poněkud dražší a luxusnější variantou bude pobyt v lodge Zannier Sonop

 • 3. den - Swakopmund a "Malá Pětka"

  Dnešní fascinující jízda vás zavede na severozápad úžasnou a stále měnící se krajinou parku Namib Naukluft, včetně působivých kaňonů Gaub a Kuiseb. Na pobřeží narazíte na přístavní město Walvis Bay, v jehož zátoce spatříte hejna plameňáků, pelikánů a dalších vzacných mořských ptáků. Cílovou destinací bude město Swakopmund, v kterém strávíte jednu noc v hotelu Strand Hotel. Těště se na krásné pobřeží doplněné příjemnými kavárničkami a obchůdky. Zážitkem bude také návštěva Living Desert Tour. V rámci této prohlídky pouště pro vás místní profesionálové najdou takzvanou "Malou pětku" - pět pouštních malých zvířátek, která jsou běžně zrakům smrtelníků skryta (jsou to ještěrka Namib gecko, ještěrka lopatovitá, chřestýš rohatý, pavouk Cartwheeling a chameleon Namaqua).

   
 • 4. - 7. Den - Nevídané pobřeží koster

  Následující den vás čeká cesta do okouzlující lodge Shipwreck Lodge na severu Namibie. Cesta to nebude ledajaká, budete projíždět oblastí zvanou Skeleton Coast neboli Pobřeží koster. Toto území domorodští obyvatelé přezdívají "místo, které stvořil bůh v hněvu" a má to svůj důvod. Kamkoliv se podíváte, budete moci spatřit kostry velryb, ztroskotané lodě nebo opuštěné diamantové doly. Z tohoto místa sálá opravdu nezaměnitelný duch. Následně vás čeká přejezd nádhernou krajinou přímo až do lodge. Design byl inspirovaný okolním nehostiným prostředím, avšak ve stylové kombinaci s kvalitním a komfortním vybavením. Ubytování zde si užijete v soukromých vilách obklopených pouze písečnými dunami a výhledem na Atlanský oceán. Kromě výletů do okolí zde budete moci načerpat energii na pláži.

 • 7. - 9. Den - Pestré barvy Damaralandu

  Ve středu Namibie se nachází oblast plná barev, zvaná Damaraland. Právě sem povede vaše cesta sedmý den. Scenérie zde působí až surrealistickým dojmem. Dnešní krajina byla formována erozemi větru, vody a geologických sil. Výsledkem jsou tyto nádherné zvlněné kopce, duny, štěrkové pláně a staré říční koryta. Tyto úchvatné výhledy si budete moci plnými doušky užít v kempu Onduli Ridge. Byl vytvořen speciálně tak, aby interiér v co nějvětší možné míře podtrhoval majestátnost okolní krajiny. Můžete se těšit například na otevřený sprchový kout, ze kterého je výhled na duny nebo ložnici s krásným panoramatických výhledem. Pobyt zde si budete užívat od probuzení, až po usínání.

 • 9. - 11. Den - Národní park Etosha

  Co by to bylo za návštěvu této divoké země, bez toho aniž byste spatřili na vlastní oči divoká zvířata. V národním parku Etosha jich žije opravdu požehnané množství. Můžete se těšit na lvy, slony, zebry a mnoho dalšího. Kemp Anderssons at Ongava, v kterém strávíte dvě noci, je umístěný nedaleko vstupních bran tohoto rozlehlého národního parku. Kemp nabízí  krásné ubytování v luxusních suitech, příjemné venkovní posezení u krbu a především jedinečný podzemní tunel, ze kterého budete moci pozorovat divoká zvířata opravdu v těsné blízkosti.

 • 11. Den - Hurá za leopardy

  Okonjima Luxury Bush Camp, v kterém strávite dnešní noc, se nachází v krásných Omboroko horách, nedaleko Waterbergu. Pokud máte rádi leopardy, věřte, že tohle místo pro vás bude rájem na zemi. V těsné blízkosti vašich útulných chat budete moci navštívit výběh s těmito majestátními zvířaty. Spatříte zde ale také hyeny, roztomilé pangoliny a další chráněná zvířata, kterým je zde dopřávána nejlepší péče. V okolí kempu jsou skvělé vycházkové cesty, na které se budete moci vydat. Zakončit je budete moci pozorování vzácného ptactva.

 • 12. Den - Bon Voyage

  Následující den už váš čeká cesta nazpátek na letiště ve Windhoeku, kde vrátíte své auto a nasednete na letadlo směr domů.

Jste připraveni na opravdové dobrodružství v Namibii?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky