Poznávací cesta Madagaskarem

Pojeďte s námi poznat úchvatnou přírodu Madagaskaru. Setkáte se s endemickými druhy zvířat, které najdete pouze na tomto ostrově, seznámíte se s kmenem Bara a uvidíte nádherné přírodní scenérie včetně známých stromů Baobab. Cestování vám zpříjemní privátní lety a ubytování v nejlepších hotelech na Madagaskaru.

Poznávací cesta Madagaskarem

 • Den 1. přílet do města Antananarivo

  Po příletu do města Antananarivo na vás bude čekat průvodce, který vás také doprovodí do hotelu Novotel. Následně si můžete odpočinout po dlouhé cestě a vychutnat si večeři. (přibližně 20 minut cesty)

 • Den 2. cesto do Andasibe a rezervace Vimma

  Po snídani se vydáte do východní části ostrova. Během cesty (přibližně 3,5 hodiny) uvidíte různorodé přírodní scenérie, rýžová pole a malé tradiční vesničky, které jsou ikonicky posazené na kopcích. Před příjezdem do vesnice Andasibe se zastavíte v soukromé rezervaci The Peyrieras Butterfly Farm. Zde uvidíte lemury, krokodýly, motýly, žáby a množství druhů plazů.

  Ve večerních hodinách se vydáte na noční túru do rezervace Vimma. Během túry budete objevovat noční život v deštném pralese. Uvidíte nespočet žab, které se vyskytují podél křišťálově čisté řeky, několik úžasných chameleónů, jedinečné gekony včetně Ploskorepu fantastického. Pozorovat budete i fascinující hmyz a to zejména Nosatce žirafího.

  Ve vesničce Andasibe bude zajištěné ubytování na 3 noci v Mantadia Lodge.

 • Den 3. návštěva parku Mantadia a vesničky Andasibe

  Po snídani se vydáte do Mantadia Parku (přibližně 1 hodina cesty). Dalším známým parkem je Mantadia, jehož les se rozkládá na více než 15 000 hektarech. Od roku 2006 je zde známo přes 108 druhů ptáků včetně ohroženého lejskovce madagaskarského, dále zde najdete různé druhy plazů jako je hroznýš rodu boa a přibližně 84 druhů obojživelníků. V parku můžete zahlédnout celkem 14 druhů lemurů, jedním z nich je třeba Indri indri, který se zdržuje pouze v této oblasti a je zároveň největší, lemura bělohlavého, lemura šedého a nejmenšího lemura microcebus. Mantadia je také královstvím pro rostliny, zejména orchideje zde udržují rovnováhu ekosystému lesa. Tato túra vyžaduje středně až dobré fyzické podmínky, protože občas narazíte na strmé a husté svahy s bohatou vegetací.

  V odpoledních hodinách nesmíme opomenout prohlídku vesničky Andasibe. Vesnice má přibližně 5000 obyvatel a díky její návštěvě budete svědkem každodenního života místních obyvatel. S průvodcem projdete malebné uličky, kde najdete i malé stánky s občerstvením. Budete mít možnost si s obyvateli vesničky popovídat o jejich živobytí a zjistit tak, jak tráví svůj volný čas. Procházka začíná a končí u staré vlakové stanice, která byla domovem v 30. letech kdysi velmi slavné restaurace Buffet de la Gare.

 • Den 4. rezervace Analamazaotra a Vakona

  Po snídani navštívíte speciální rezervaci Analamazaotra, kde budete hledat největšího lemura madagaskarského slavného Indri indri. Túra bude trvat přibližně 2-3 hodiny a k vidění budou i jiná endemická zvířata včetně dalších druhů lemurů, chameleonů a ptáků. Po návštěvě rezervace Analamazaotra se vydáte do soukromé přírodní rezervace Vakona. Zde přijdete do blízkého kontaktu s různými druhy lemurů a díky tomu si vytvoříte úžasné fotografie. V rezervaci se nachází i jezírko, ve kterém můžete spatřit krokodýli. 

 • Den 5. baobab alej

  V ranních hodinách se vydáte zpět do města Antananariva (přibližně 3,5 hodiny cesty). Z Antananariva poletíte privátním charterovým letem do Morondavy. Průvodce vás bude očekávat na letišti a společně odjedete do hotelu Pelissandre Cote Quest resort & SPA, kde přespíte následující 2 noci.

  Po malém odpočinku se vydáte na Baobab Alley (přibližně 1 hodina cesty). Známá Avenue of Baobabs se pyšní vysokými stromy baobabu, které lemují prašnou cestu z Morondavy do Belon’i-Tsiribihiny. Pozoruhodná krajina přitahuje cestovatele, z celého světa, což z něj činí jedno z nejnavštěvovanějších míst v regionu.

 • Den 6. Morondava

  V ranních hodinách zamíříte do rezervace Kirindy (přibližně 1,5 hodiny cesty), která je domovem šelmy fosa, největšího savce Madagaskaru.  Kirindy je také jedním z nejvíce ohrožených ekosystémů ostrova. V rezervaci uvidíte celkem 7 druhů lemurů, křečky velké a řadu endemických plazů. V rezervaci strávíte pár hodin pozorováním zvířat a objevováním místní flóry. 

  V závislosti na přílivu se vydáte do přístavu Botry. Odtud tradiční loďkou skrz mangrovy dorazíte do malého pobřežního města Betanie, kde se nachází i rybářská vesnice Vezo. Lidé z Vezo jsou zvyklí žít z mořského rybolovu a vy se společně s rybáři pojedete podívat, jak své úlovky loví.

 • Den 7. Ranohira a kmen Bara

  V ranních hodinách se přesunete na privátní chartrový let do Ranohira (přibližně 2 hodiny letu). Průvodce vás po přistání bude očekávat na letišti a dopraví vás k privátnímu transferu přímo do Isalo Rock Lodge, kde strávíte následující 3 noci.

  Po ubytování se společně s průvodcem vydáte do vesničky kmene Bara (přibližně 30 minut jízdy). Velitel vesnice vás pohostí, popíše vám jejich každodenní život a zodpoví i vaše dotazy s pomocí tlumočníka. Na konci dne si vychutnáte koktejl s úžásným výhledem na skalnatý vrchol s názvem „Giorgio's window“. 

 • Den 8. Národní park Isalo

  Národní park Isalo si užijete s asistencí zkušeného průvodce, s kterým v parku projdete úžasné kaňony a oázy. Krajina v Isalo parku je hornatá a je převážně tvořena jurskými pískovci, vápenci a díky erozi se zformovala do množství bizárních skalních útvarů. V parku najdete přes 77 druhů ptáků, různé druhy lemurů včetně nejznámějšího Lemura kata. Během návštěvy parku Isalo se můžete těšit na nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu a najde se čas i na relaxaci, protože se zde nachází přírodní bazény.

 • Den 9. Národní park Zombitse-Vohibasia a safírový důl

  V ranních hodinách navštívíte Národní park Zombitse-Vohibasia (přibližně 2 hodiny cesty), který tvoří nejdůležitější zbytek listnatého lesa na Madagaskaru. Park funguje jako přechod mezi suchými a vlhkými lesy, proto je flóra opravdu bohatá, běžně tu proto rostou baobaby a orchideje. Pozoruhodný je také počet živočišných druhů, žije zde přes 15 malých savců, 2 masožravci a 8 druhů lemurů. V parku najdete i přes 85 druhů ptáků, většina z nich je endemická včetně Bulbulece zombitského, který žije pouze v této rezervaci.

  V odpoledních hodinách pojedete do městečka Ilakaka, kde navštívíte safírový důl pod vedením švýcarského gemologa. V oblasti se nachází i obchůdek s širokou škálou drahokamů vytěžených v tomto dole. Po nákupu pojedete zpět do Isalo Rock Lodge (přibližně 1 hodina cesty).

 • Den 10. Antananarivo

  Po snídani se přesunete na privátní charterový let zpět do hlavního města Antananarivo (přibližně 2 hodiny letu). Letadlem poletíte na západní straně ostrova a během letu můžete pozorovat provincie, rýžové pole a další přírodní scenérie. Po příletu vás na letišti vyzvedne průvodce a společně pojedete do hotelu Novotel, kde přespíte 1 noc.

 • Den 11. odlet z Antananariva

  V odpoledních hodinách se přesunete na mezinárodní letiště v Antananarivu.

 • Relaxace u pláže

  Poznávací dovolená Madagaskarem lze zkombinovat i s relaxační dovolenou u pláže. Dovolenou můžete zakončit v úchvatném resortu Time + Tide Miavana na soukromém ostrově Nosy Ankao, kde si užijete naprosté soukromí, ale i plno aktivit jak na souši, tak ve vodě. Jedním z úžasných zážitku je safari ve vrtulníku nebo treky do přírody za pozorováním endemických zvířat a pobyt vám zpříjemní luxusní vily s privátním bazénem.

  Nedotčenou faunu a flóru také najdete na maličkém ostrově Tsarabanjina, kde se nachází resort Constance. Resort je skvělým zázemím pro naprostou relaxaci v pohodlí plážových vil nebo při procedurách a masážích v U SPA by Constance.

  Dále můžeme nabídnout Anjajavy Le Lodge, který patří do luxusního řetězce Relais & Chateaux. Okolí resortu nabízí k prozkoumání vesničky a život místních obyvatel, ale také výlety za pozorováním obřích želv nebo za šnorchlováním či potápěním. Ubytování vám zpestří útulné vily s terasou a výhledem na moře.

 • Mapa cesty Madagaskarem

  Pro lepší orientaci jsme pro vás připravili mapu s místy, které během cesty navštívíte. Celou mapu si můžete otevřít ZDE.

Chcete poznat Madagaskar?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky