Botswana - nezapomenutelný zážitek v nedotčené divočině

 • Botswana
 • 10 dní
 • od 452 450 Kč / osoba

Luxusní safari v Botswaně nabízí unikátní zkušenost pro milovníky divoké přírody a ty, kteří hledají exkluzivní a pohlcující dobrodružství. Botswana je známá svou nedotčenou divočinou, rozmanitými ekosystémy a hojným výskytem divoké zvěře. Užijte si výjimečný zážitek ze safari v jedné z nejúchvatnějších destinací světa.

Botswana - nezapomenutelný zážitek v nedotčené divočině

 • 1.-4. den - Makgadikgadi Salt Pans

  Váš zážitek započne po příletu z Kapského Města či Johannesburgu do Maun, odkud se přesunete malým charterovým letem do oblasti Makgadikgadi do luxusního San Campu. Oblast Makgadikgadi Salt Pans jsou zbytky rozlehlého jezera, které zaniklo před tisíci lety. Pánve jsou domovem mnohých druhů ptáků a zvířat včetně surikat či největší populace zeber v Africe. Kemp nabízí mnoho výletů za pozorováním divokých zvířat. Můžete se vydat na čtyřkolkách k ostrovu Kubu, který je známý svými baobaby a pravěkými nalezišti i na noční safari za pozorováním lvů, slonů, krokodýlů a jedinečné hnědé hyeny. Seznámíte se též s místním kmenem křováku Zu´Hoasi, kteří v této oblasti žijí po tisíce let.

  Čtvrtý den se letadlem přesunete do kempu Duba Plains.

   

 • 4.-7. den - Delta Okawango

  Delta Okavango je unikátní vnitrozemská říční delta nacházející se v severní Botswaně, která se rozprostírá nad pouští Kalahari, a vytváří rozlehlou oázu vodních cest, lagun, ostrovů a záplavových území. Pro svoji jedinečnost je zapsána na seznamu UNESCO. Sezónní záplavy delty přitahují bohatou škálu zvířat včetně slonů, lvů, leopardů, gepardů, buvolů, hrochů, krokodýlů a mnoha druhů antilop, v oblasti se také vyskytuje více než 400 druhů ptáků. V Duba Plains zažijete mnoho aktivit,  jako jsou vyjížďky jeepem na safari, procházky s průvodcem a výlety na mokoro (tradiční kánoi), které vám umožní prozkoumat rozmanitou krajinu a zblízka se setkat s divokou zvěří.

  Následuje přelet do rezervace Selinda, kde vás čeká spousta dalších zážitků. 

 • 7.-10. den - Rezervace Selinda

  Rezervace Selinda je soukromá přírodní rezervace s nedotčenou divočinou, nacházející se v severní Botswaně, která spojuje deltu Okavango a mokřady Linyanti. Rezervace je domovem široké škály druhů volně žijících živočichů, včetně slonů, lvů, leopardů, gepardů, žiraf, zeber, hrochů a různých druhů antilop. Je také známá svými velkými populacemi buvolů a divokých psů. Selinda Spillway, vodní cesta, která se klikatí přes rezervaci, přitahuje četné druhy ptáků a poskytuje vynikající příležitosti k pozorování. Během pobytu v Selinda Camp podniknete mnoho výletů za divokými zvířaty, můžete si zapůjčit kánoje a pozorovat dění v blízkosti řeky Selindy. Hlavním zážitkem jsou však noční safari, při kterých můžete sledovat aktivitu zvířat, jako jsou hyeny, kojoti a mnoho dalších druhů.

  Poslední den se přesunete letadlem na letiště v Kassane a poté vás čeká cesta domů.

 • MAPA A LETY DO BOTSWANY

  Z Prahy i Vídně jsou k dispozici perfektně navazující lety s Qatar Airways anebo Emirates s jedním přestupem do Johannesburgu. Po příletu do Johannesburgu následuje přelet vnitrostátním letem do Maun (1h 40m), při zpáteční cestě pak z Kasane do Johannesburgu (1h 50m). 

Přejete si naplánovat privátní safari v Botswaně?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky