Kouzelná cesta Kambodžou

Kambodžské království Vás naprosto uchvátí svými starobylými památkami, bujnou džunglí a nádhernou přírodou. Tato jihoasijská perla je pověstná přívětivostí zdejších obyvatel a jejich nekonečnou pohostinností. Poznejte s námi tuto fascinující zemi s bohatou historií.

Kouzelná cesta Kambodžou

 • 1. DEN: přílet do Phnom-Pénh

  Po příletu do hlavního města Kamobodže - Phnom-Pénh - je pro Vás zajištěn privátní transfer k nalodění na jednu z nejluxusnějších lodí plujících řekou Mekong, Aqua Mekong. Posádka lodě Vás srdečně přivítá na palubě s příjemným osvěžením po dlouhé cestě do destinace. Nastávající cestu do srdce řeky Mekong Vám zpříjemní tanec Khmérů Apsara, slavná starodávná tradice zobrazená na zdech chrámu Angkor Wat.

  Čeká Vás čtyřdenní plavba po Mekongu do Siem Reap. Stravování na palubě lodi je zajištěno.

 • 2. DEN: Řeka Tonle Sap – Koh Chen – Kampong Chhnang

  Probuďte se do krásy kambodžského venkova a vyplujte na člunu k vesnici stříbrotepců Koh Chen. Obdivovat můžete nádherné khmerské královské stříbro, obzvlášť slavné stříbrné mísy, které jsou pravidelně zvoleny kambodžským králem jako dary pro návštěvy hodnostářů. Odpoledne se přesunete do khmerské vesnice Kampong Chhnang na břehu řeky. V této poklidné vesnici se setkáte s tradičními hrnčíři a výrobci palmového cukru. Můžete sledovat, jak praktikují prastaré řemeslo a techniky pocházející z 6. století, které jsou i dnes vysoce relevantní a cenné.

   
 • 3. DEN: Jezero Tonle Sap – Chhnok Tru – Moat Khla

  Objevte rozsáhlé mokřady, ptačí život a odlehlá společenství bahenních ptáků kolem jezera Tonle Sap, biosférické rezervace UNESCO vyhlášené v roce 1997. V Chhnok Tru navštívíte továrnu na výrobu ledu a od domácích obyvatel se dozvíte, jaké to je žít ve městě, kde škola, kostel, pagoda, policejní stanice a dokonce i karaoke bar plují na vodě. Po obědě se přesunete do plovoucí vesnice Moat Khla a zúčastníte se buddhistického obřadu požehnání. 

 • 4. DEN: Tonle Sap Lake – Prek Toal – Siem Reap

  Plavba pokračuje průzkumem největšího sladkovodního jezera v jihovýchodní Asii Tonle Sap. Na ergonomických skifech Aqua Mekong budete proplouvat ptačí rezervací Prek Toal Core, která se rozkládá na 22 000 hektarech. Vidět můžete velké vodní ptáky, jako jsou pelikáni skvrnití, čáp mléčný, ibis černohlavý a nepolapitelný chřástalec maskový. Vylodíte se v tajemném městě Siem Reap, domově chrámu Angkor Wat. 

  Po vylodění bude následovat privátní transfer do hotelu Phum Baitang Zannier, kde bude ubytováni na 3 noci se snídaní. 

 • 5. DEN: Výlety "Chrámy pralesa" a "Angkor Tom"

  Dopoledne Vás bude čekat prohlídka chrámů pralesa. Než řidič vyzvedne vstupy do archeologického parku, udělejte si malebnou procházku chrámem Ta Prohm od jeho západního k východnímu vchodu. Po opětovném setkání s řidičem následuje asi 15minutová procházka lesem k málo navštěvovanému chrámu Ta Nei, kde je velmi dobrá šance, že tento nádherný Angkor chrám budete "mít jenom pro sebe". Po přestávce k lehké snídani pokračuje Vaše cesta k chrámu Ta Keo známým jako "hora s bronzovými vrcholy". Obdivovat můžete jeho pětistupňovou pyramidovou strukturu. Poté se vrátíte do Siem Reap na oběd, průvodce Vám doporučí širokou škálu vynikajících restaurací. 

  Odpoledne doporučujeme výlet do největšího města světa 12. století - Angkor Tom. Čeká Vás transfer k Vítězné bráně Angor Thom, od které můžete jít pěšky podél 8 m vysoké lateritové městské hradby anebo se nechat svézt dál po silnici. Největší stavbou Angkor Thomu je majestátný Baphuon. Cestou k němu se můžete projít dvěma spojenými terasami - terasou Malomocného krále (kde se nejspíš odehrávaly královské kremace) a Sloní terasou, přes kterou vedla cesta do královského paláce od Vítězné brány. Procházkou od atmosférického chrámu Preah Palilay se přes zastíněný park s nádhernými jezery dostanete do Jayavarmanova státního chrámu Bayon v centru města. Prozkoumejte tento významný chrám s jeho mnohými podmanivými obřími kamennými tvářemi. Váš průvodce vás upozorní na ty nejzajímavější detailní basreliéfy ilustrující každodenní život v angkorijské éře. Následuje poklidná projížďka lodí příkopem Angkor Tom, kde si můžete prohlédnout prvky starověkých khmérských vodních systémů. 

 • 6. DEN: Jezero Tonle Sap a večeře v přírodě

  Dnes Vás čeká 5-6 hodinový výlet za přírodními krásami jezera Tonle Sap. 45-minutovou vyhlídkovou jízdou krásným venkovem Kambodže se dostanete ze Siem Reap do přístavu Mechrey, drobné rybářské vesnice na okraji velkého jezera Tonle Sap. Čeká Vás plavba vodními toky se zbytky plovoucích vesnic a zatopenými lesy speciálně upravenými čluny s mělkým ponorem do autentické vesnice Prek Toal. Jedná se o stálou plovoucí osadu s kostelem, školami a vesnickými obchody. Prek Toal je největší plovoucí vesnicí jezera Tonle Sap a nejlepším startovacím bodem pro pozorování ptactva v regionu. Plavbou k okraji rozlehlého jezera, připomínajícího spíš moře, se zastavíme na chutný oběd ve formě pikniku. Pokud budete mít štěstí, můžete v této oblasti zaznamenat migrující ptáky.

  Byla by škoda opustit Siem Reap jenom s památkou na starověké chrámy a nepoznat současnou khmerskou kulturu. Po krátké jízdě ze Siem Reap navštívíte současnou barevnou pagodu, abyste se naučili více o významu buddhismu ve venkovských komunitách a hledali požehnání od mnichů. Večer jste zváni společností ABOUTAsia do venkovské vily Chandara umístěné v krásné klidné vesnici na sever od Western Baray. Tato působivá umělá nádrž byla kdysi nedílnou součástí komplexníoh Angkorského systému zavlažování rýže. V závislosti na hladině vody poplujete do Chandary lodí. Před tradiční večeří můžete relaxovat a pozorovat poklidný běh kambodžského venkovského života, procházet se po hrázi rýžových polí anebo na vyhlídku starověkého rozervoáru. 

 • 7. DEN: Přelet do Sihanoukville

  V ranních hodinách Vás čeká transfer na letiště Siem Reap pro Váš vnitrostátní let do Sihanoukville. Letenky zajistí společnost ABOUTAsia, let bude trvat 1 hodinu a 10 minut (09-JAN-23 REP-KOS 11:25 - 12:35). Po příletu do Sihanoukville si Vás na letišti vyzvedne řidič a dopraví Vás do Shinta Mani Wild. Tento luxusní lodge z dílny Billa Bensleye se nachází mezi národními parky Kardamom, Kirirom a Bokor a rozkládá se na ploše 400 akrů nedotčené džungle. Jedná se o nádherné útočiště v samém srdci přírody zasazené podél 1,5 km vodopádů a řek. 

  Čeká Vás ubytování na 2 noci v luxusním stanu s plnou penzí.

   

 • 8. DEN: Shinta Mani Wild

  Dnes můžete odpočívat a kochat se nedotčenou přírodou v Shinta Mani Wild anebo využít některého z výletů. Můžete se vydat na hlídku s Wildlife Alliance Rangers, strávit odpoledne na expediční lodi, zapůjčit si kajaky anebo vyrazit na tůru s přírodovedci do nedotčené džungle. 

 • 9. - 14. DEN: Six Senses Krabey Island

  Po check-outu ze Shinta Mani Wild Vás čeká transfer do Sihanoukville, odkud budete mít 15-minutový transfer rychlolodí do resortu Six Senses Krabey Island jenom kousek od Národního parku Ream. Následovat bude pobyt na 6 nocí se snídaní v luxusní soukromé vile zasazené do bujné zeleně. 

  Chcete-li zažít to nejlepší, co tento lázeňský resort nabízí, doporučujeme využít programu Six Senses Integrative Wellness s řadou různých procedur pro blaho Vašeho těla i ducha.

 • 15. DEN: Transfer do Phnom Penh a cesta domů

  Po check-outu ze Six Senses Vás čeká 15-minutová plavba rychlolodí do Sihanoukville a následný privátní transfer na letiště v Phnom Penh, odkud poletíte zpět domů. 

Zaujala Vás Kambodža?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o Vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky