To nejlepší z Kostariky

14 denní cesta po tom nejlepším z Kostariky. Pojďte se s námi podívat, co Vás na cestě čeká a na co se můžete už teď těšit.

VIP Kostarika 14 nocí

 • 1. den

  Přílet do Kostariky na mezinárodní letiště Juan Santamaría International Airport, kde Vás uvítá privátní průvodce a odveze Vás do hotelu Grano de Oro, krásného boutique hotelu postaveného ve viktoriánském stylu, který leží přímo v centru hlavního města San Jose. Po cestě si v pohodlí hotelu odpočinete a před gourment večeří Vás průvodce seznámí s programem dalšího dne.

 • 2. den

  Dnes vyrazíte se svým průvodcem na cestu autem do jižní části Kostariky do oblasti Osa Peninsula. Místo nedotčených deštných pralesů, které National Geographics označil jako "jedno z nejintenzivnějších biologických míst na planetě". Poloostrov je domovem 2,5% biodiversity celého světa. Cesta bude trvat 5-6hodin dle počtu potřebných zastávek. Ubytováni budete v unikátní ecolodge Cativo Lodge, která je přístupná pouze lodí a leží v části jediného tropického fjordu v Americe.

 • 3. den

  Po skvělé snídani s výhledem na záliv Golfo Dulce se vydáte na moře a budete objevovat tajemství oceánu. Můžete vidět delfíny, manty, velryby a želvy obrovské a spoustu dalšího. Cestou můžete rybařit a třeba ulovit skvělého tuňáka, kterého si dáte pak na večeři.  

 • 4. den

  Dnes budete lodí proplouvat vodními kanály mezi mangrovníky a poznáte tajemství těchto unikátních stromů. Kořeny mangrovníku tvoří přátelské prostředí pro mnoho ryb a jiných živočichů a díky této symbióze tvoří jedinečné podvodní místo. 

 • 5. den

  Dnes máte příležitost se seznámit s unikátním přírodním jevem bioluminiscencí, což je chemická reakce tvořená živými organismy produkujícími světlo. Když se tyto vodní mikroorganismy pohybují, tak stejně jako světlušky - svítí. Představte si koupání v teplém nočním moři, kde všechno okolo vás září jako noční obloha. 

 • 6. den

  Dnešní den Vám začne přesunem do severní části Kostariky privátním letadlem, let bude trvat 50minut. Z letiště se autem přesunete do Vaší další lodge Origins, kde cestou uvidíte nádhernou přírodu se spoustou zvířat. 

 • 7. den

  Staňte se hostem rodiny v Guanacaste a zažijte den místního folkloru v místní komunitě, která Vám ukáže své místní zvyky. Zažijete den plný tradic a poznáte pravé kouzlo vesnického života. 

 • 8. den

  Na Kostarice je spoustu divokých zvířat, dnes se však vydáte hledat tapíry. Jde o velké savce s kulatými těly, krátkými nohami a dlouhým čenichem. Ponoříte se do deštného pralesa, jednoho z nejstarších ekosystémů na světě, tvořeného obrovskými stromy a budete tapíry a další  druhy zvířat sledovat v jejich přirozeném prostředí. 

 • 9. den

  Dnešní den Vás čekají sopky, řeky a vodopád. Nejdříve pojedete autem až k jedné z nejkrásnějších řek, které jste kdy viděli. Cestu podél řeky zakončíte u vodopoádu, kde pro Vás bude připraveno občerstvení, abyste si v klidu mohli vychutnat toto krásné místo. Další zastávkou bude zcela rozdílná řeka, i když vyvěrající ze stejné sopky. Tady můžete na vlastní kůži zažít kouzlo léčivých termálních pramenů v privátních lázních. Aby to nebylo málo, pokud budete chtít, můžete si udělat výlet helikoptérou a pozorovat sopku z ptačí perspektivy. 

 • 10. den

  Dnes se opět privátním transferem z pohoří Guanacaste přesunete na pláž, kde si užijete pohodlí hotelu Kasiiya na dalších 5 nocí. Cesta bude trvat 1,5 hodiny. Ukážeme Vám v mokřadech řeky Tempisque amerického krokodýla, ohroženého čápa jabiru, či leguány a další nespočetná zvířata žijící v národním parku Palo Verde.

 • 11. den

  Dnes vyměníte mokřady za opravdové moře a užijete si delfíny, manty, velryby a další nespočetné krásy podmořského života.

 • 12. den

  Dnes Vás čeká výlet v buginách podél koryt řek, tropickým suchým lesem a kaňony vytvořené tekoucí lávou. Chytněte volant a zažijte kousek adrenalinu a dobrodružství!

 • 13. den

  Tropický suchý les je jedním z nejohroženějších prostředí lidskou aktivitou. Fauna i flora se zde adaptovaly na prostředí, kde dokážou přežít i s naprostým minimem vláhy. Pojďte s námi na procházku a objevujte exotické ptatcvo a zvířata této unikátní oblasti. 

 • 14. den

  Bohužel, Vaše putování po Kostarice tentokrát končí a dnes Vás čeká jen odpočinek a relax před odjezdem a návratem zpět domů. 

Líbí se Vám tento itinerář cesty?

Kontaktujte nás a my Vám rádi cestu po Kostarice na klíč připravíme.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky