Botswana - Velkolepé dobrodružství na safari

 • Botswana
 • 7 dní
 • od 143 000 Kč / osoba

Neváhejte a vydejte se zažít nezapomenutelné safari v africké Botswaně. Zažijte slony promenádující se kolem vašeho kempu či lvy relaxující uprostřed africké buše. Zkuste se na kánoích mokoro doplavit daleko do unikátního ekosystému delty řeky Okavango nebo se toulat v solných pánvích mezi gigantickými baobaby. Užijte si svobody v dechberoucí krajině a uvidíte, že se na půdu diamantové země budete chtít kdykoli vrátit. Váš pobyt v Boswaně ještě rádi prodloužíme o návštěvu slavných Victoria Falls.

Botswana - Velkolepé dobrodružství v nekonečné buši

 • 1. - 4. den - Okavango Delta

  Vaše unikátní dovolená začíná příletem z Johannesburgu do Maun a následně 20 minutovým přeletem do oblasti Okavango do Belmond Eagle Island Lodge. Okavango delta, která původně vznikla z obřího jezera Makgadikgadi, je rozlehlá vnitrozemská říční delta, nacházející se v severozápadní části země a je jednou z nejznámějších přírodních památek v Botswaně. Je zařazená na seznam UNESCO a považována za jednu z nejlepších safari destinací. Zde si můžete si užít výlet na tradičních kánoích zvaných mokoro, které vás dopraví do míst, která běžně lodí nenavštívíte. Odtud můžete pozorovat například antilopy, žirafy, čápy, buvoly a další množství zvířat, která se chodí k deltě napít. Při výletu helikoptérou vás nadchne dechberoucí scenérie divokého života a na koních vás vyjížďka dovede do bezprostřední blízkosti buvolů, slonů či třeba pakoňů.

  4. den se letecky přesunete do oblasti Chobe do resortu Belmond Savute Elephant Lodge.

 • 4.-7. den - Poušť Chobe

  Po příletu do pouště Chobe se ubytujete v Belmond Savute Elephant Lodge. Zde si můžete vychutnat blízké pohledy na zvířata z jedinečné vyhlídkové skrýše s výhledem na napajedlo. Dechberoucím zážitkem je také výlet do Gubatsa Hills, kde naleznete starověké skalní malby od domorodných Sanů, kteří se kdysi potulovali po poušti. Intenzivní malby, staré až 1500 let, jsou brilantně vyryty do kamene a konzervovány za použití materiálů, které archeologové považují za směs hadího jedu, krve a rostlinné šťávy. Odtud se přesunete ke shluku třinácti úctyhodných baobabů, které se majestátně tyčí do pětimetrové výšky. Gubatsa Hills je také domovem leoparda nebo maličké horské antilopy.

  7.den Vás čeká přelet do Zimbabwe k Viktoriiným vodopádům.

 • 7. - 9. den - Prodloužení o Viktoriiny vodopády

  Vaše dobrodružství v Botswaně můžeme ještě prodloužit o návštěvu fascinujících Viktoriiných vodopádů. Po přeletu do Kasane budete ubytováni v The Victoria Falls Hotel, který zde stojí již od roku 1904. Můžete se kochat slavnými vodopády nebo navštívit známý most přes řeku Zambezi, který spojuje Zambii a Zimbabwe. Můžete se též vydat k hraničnímu přechodu Kazangula, jež je jediné místo na světě, kde se v jednom bodě setkávají čtyři země (Zimbabwe, Zambie, Botswana a Namibie). Po náročných cestách si můžete odpočinout v hotelovém spa.

  Poslední den se přesunete na letiště ve Victoria Falls, odkud vás čeká cesta domů.

 • Mapa a lety do Botswany

  Z Prahy i Vídně jsou k dispozici perfektně navazující lety s Qatar Airways anebo Emirates s jedním přestupem do Johannesburgu. Po příletu do Johannesburgu následuje přelet vnitrostátním letem do Maun (1h 40m).

Přejete si naplánovat privátní safari v Botswaně?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky