Botswana - luxusní safari afrického kontinentu

 • Botswana
 • 10 dní
 • od 520 000 Kč / osoba

Botswana je domovem široké škály divokých zvířat a přírodních divů. Země se nachází v jižní Africe a je známá svými rozsáhlými přírodními rezervacemi a úchvatnou krajinou. Divočina Botswany se vyznačuje velkolepými pláněmi, řekami, bohatými pastvinami a mohutnými solnými pánvemi, které z ní dělají jedinečné přírodní prostředí. Země je bohatá na přítomnost divoké zvěře, jejíž velkou část tvoří velcí savci, jako jsou sloni, lvi, leopardi a zebry. Užijte si 9 nocí v luxusních kempech a lodgích a poznejte tuto úchvatnou krajinu společně s námi.

Botswana - luxusní safari afrického kontinentu

 • 1.-4. DEN: Delta Okawango

  Vaše dobrodružství začíná po příletu do Johanneburgu a krátkém přeletu do botswanského města Maun. V Maun si vás vyzvednou naši zástupci a po vyřízení vstupních formalit vás čeká čtyřicetiminutový transfer soukromým, charterovým letem do luxusního kempu Duba Plains v deltě řeky Okavango. Ta je jedním z nejznámějších rysů botswanské divočiny - rozlehlá vnitrozemská delta, která se táhne přes poušť Kalahari a poskytuje jedinečné prostředí pro mnoho druhů volně žijících živočichů. Kromě velkých koček, žiraf, zeber, pakoňů a buvolů zde můžete zahlédnout i některé ze vzácnějších druhů Afriky: luskouna krátkoocasého nebo medojeda kapského.

  V nabídce aktivit kempu Duba Plains jsou ranní a odpolední výpravy na džípech se zkušeným průvodcem, procházky přírodou, pozorování hvězd. Lze si objednat vyhlídkový let a africkou divočinu pozorovat z ptačí perspektivy. 

  Na čtvrtý den následuje transfer letadlem zpět do Maun a následně helikoptérou do dalšího kempu (45-minutový let).  

 • 4.-7. DEN: Solné pláně Makgadikgadi

  Kromě divoké zvěře je Botswana známá také svou úžasnou krajinou. Fascinující jsou solné pánve Makgadikgadi, kam se přesunete na další 3 noci. Čeká vás ubytování v některém z 9 luxusních stanů v Jack's Camp, který byl po kompletní renovaci znovu otevřen v roce 2021. Kemp je jedním ze tří v přírodní rezervaci o rozloze neuvěřitelných milion akrů.

  Kemp vám nabídne unikátní škálu aktivit, ať už se jedná o denní či noční vyjížďky na safari, jízdu na koních, čtyřkolkách anebo kolech či pozorování hvězd. Užijete si taky focení s roztomilými surikatami anebo procházku s křováky z kmene Zu/'hoasi

  Na 7. den se vracíte do Maun a následně přelétáte do nejvzdálenější lodge (2,5 hod).

 • 7.-10. DEN: Největší soukromá rezervace Botswany

  Poslední 3 noci strávíte v rezervaci Mashatu v Mashatu Euphorbia Villas. Kemp je umístěný na skále, nabízí tak neopakovatelné výhledy do krajiny. Užívat si můžete skvostné východy slunce u ranní kávy anebo pozorovat antilopy a slony, jak dovádějí u řeky Majale pod táborem. V rámci programu se můžete těšit na denní i noční vyjížďky na safari, pěší safari anebo safari na kolech, projížďky na koních. 

  Mashatu Game Reserve je součástí Northern Tuli Game Reserve a je jednou z největších soukromých rezervací v jižní Africe. Pozorování slonů a leopardů zde nemá obdoby, kromě toho je tato rezervace natolik exkluzivní, že na safari povoluje jenom omezené množství vozidel. Zajištěný tak máte téměř soukromý zážitek z pozorování divokých zvířat a přírody. 

  Poslední den vás čeká přelet do Johannesburgu trvající cca hodinu a 40 minut a cesta domů. 

 • Mapa a lety do Botswany

  Z Prahy i Vídně jsou k dispozici perfektně navazující lety s Qatar Airways anebo Emirates s dvěma přestupy do Maun a jedním přestupem z Johannesburgu na zpáteční cestě. 

Přejete si naplánovat privátní safari v Botswaně?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky