Jack's Camp

 • Botswana
 • od 98 532 Kč / 2 osoby / noc

Jack's Camp se nachází na botswanské solné pláni Makgadikgadi. Jedná se o zbytky enormního super-jezera, které kdysi pokrývalo plochu téměř celé Jižní Afriky. Jack's Camp byl znovu otevřen v roce 2021 po kompletní renovaci. Ubytovat se můžete v 9 luxusních stanech s výměrou až 270m2. Kemp je jedním ze tří v přírodní rezervaci o rozloze milion akrů.

Jack's Camp

 • Ubytování

  Jack’s Camp prošel kompletní renovací a byl znovuotevřen v roce 2021 ve stylu kampaně ze čtyřicátých let. Nabídne ubytování v 9 stanech, 7 nich mají oddělené posteje, 2 jsou s manželskou postelí. Oproti původní podobě jsou mnohem prostornější, bydlíte na ploše 270 metrů čtverečních. Ikonická podoba interiérů zůstala zachována - stany jsou zdobeny bohatými textiliemi z celého světa, skříněmi přírodovědného muzea a vybaveny moderní chladící technikou. Každý ze stanů má vnitřní i venkovní sprchu, na privátní verandě je bazének pro ochlazení během horkého dne. 

  Kemp akceptuje děti bez věkového omezení. 

  V kempu není žádný telefonní ani WIFI signál. 

 • Gastronomie

  Jídelní stan dostal po rekonstrukci taky nový kabát. Je mnohem prostrannější a skví se proslulým přírodovědním muzeem, knihovnou, starožitným kulečníkovým stolem a velmi dobře zásobenou truhlou s nápoji. Ikonický nomádský perský čajový stan byl taktéž zvětšen, obchod byl zrekonstruován a doplněn o nové "poklady".

  Kuchyně Jack’s Camp má vynikající reputaci - jídlo je svěží a originální, podáváno není bufetovým stylem. Kuchaři vyjdou vstříc jakýmkoliv dietním požadavkům. 

  Kemp nabízí koncept All Inclusive, veškerá jídla, lokální nápoje, denní aktivity a prádelna jsou tedy již součástí balíčku. 

 • Aktivity

  V Jack’s Camp je impozantní výběr aktivit zahrnujících jízdu na čtyřkolkách anebo na koni, procházky s křovákem, pozorování noční oblohy s výkladem historie Botswany a přírodních jevů, návštěva místní vesničky s ukázkami každodenního života domorodců, pouštní projížďk či procházky za surikatami. Po aktivně stráveném dni se můžete uchýlit zpět do kempu a relaxovat v elegantním Perzském čajovém stanu anebo ve svém privátním bazénku s výhledem na Makgadikgadi pláně.

  Kemp má jednu z nejkomplexnějších sbírek starověkých artefaktů v Botswaně. Tuto po desetiletí shromažďovala a spravovala rodina Bousfieldů.

  Fascinující jsou divoká zvířata, které tady celoročně můžete pozorovat: hyena hnědá, oryx africký, kalaharský lev, po setmění můžete mít štěstí na hrabáče kapského, dikobraze, medojeda kapského anebo psa ušatého.

 • Poloha

  Do kempu se dá nejjednodušeji dostat letem z Kapského města anebo Johannesburgu do Maun a poté malým charterovým letadlem do Makgadikgadi. Z Maun se do Makgadikgadi dá případně dostat i silničním transferem, cesta zabere cca 4-5 hodin. 

Zaujal vás Jack's Camp?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o Vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další hotely Botswana

Podobné destinace