Namibie z nebeských výšin

Poznejte ty nejkrásnější kouty Namibie z výšky vašeho soukromého letadla. Vydejte se s námi na nezapomenutelný týden plný dobrodružství. Můžete se těšit na nádherné přírodní scenérie, divoká zvířata a luxusní pouštní kempy. Tato země je plná kontrastů a barev a věřte, že vás bude fascinovat každý nový den. Písečné duny národního parku Namib jsou největší na světě a patří do světového dědictví UNESCO. Skeleton Coast neboli Pobřeží koster vás uchvátí svou fascinující atmosférou a divoká zvířata, která jsou běžně k vidění pouze v zoologických zahradách, se budou procházet ve volné přírodě pouhých pár metrů od vás. Vydejte se s námi na dovolenou, na kterou budete ještě dlouhá léta vzpomínat.

Namibie z nebeských výšin

 • 1. - 2. den - Příroda plná kontrastů

  Po vašem příletu do Namibie budete vřele přivítáni a představeni posádce vašeho soukromého letadla. Následně vás čeká krátká cesta do krásné oblasti zvané Sossusvlei. Připravte se na úchvatné scenérie které budete moci spatřit z oken letadla. Stejně tak krásné prostředí vám nabídne Hoodia Desert Lodge, kde strávíte dvě noci. Obklopeni pouze přírodou a nezaměnitelnými písečnými dunami si užijete chvíle opravdového klidu. Hned z kraje následujícího dne se vydáte na prohlídku nejkrásnějších míst pouště Namib. Místní zkušený průvodce vás zavede na ta nejlepší místa v ten správný moment - tak aby slunce dokreslovalo svými stíny ohromné písečné duny. Přímo mezi nimi se ukrývá solná plánina, která svou kontrastní barvou vůči okolnímu písku vyraží dech. Při západu slunce si budete moci vychutnat romantický piknik přímo v poušti.

 • 3. Den - Namibie z ptačí perspektivy

  Třetí den vás čeká úchvatný let soukromým letadlem. Budete moci pozorovat nebývalé výhledy, které se před vámi budou rozprostírat jako na dlani. Kouzelná oblast Sosssusvlei je z výšin snad ještě úchvtnější, než ze země. Uvidíte také rozlehlé písečné duny namibské pouště, které byly zařazeny do světového děctví Unesco, vraky lodí v oblasti Skeleton Coast, kolonie tuleňů, zátoky plné plameňáků a mnoho dalšího. Před svou cílovou destinací se zastavíte na krátkou návštěvu pobřežního města Swakopmund. Pak už vás čeká přílet do kouzelné oblast Damaraland. Zde vás vyzvedne osobní průvodce a odveze vás do krásného kempu Onduli Ridge

 • 4. - 5. Den - Krásy Damaralandu

  Po poklidné noci ve svém komfortním pokoji kempu Onduli si budete moci užít další úžasný den. Dnes prozkoumáte nejúchvatnější místa Damaralandu. Zde, ve svém přirozeném prostředí, budete moci spatřit slony, žirafy a mnoho dalších divokých zvířat. Součástí prohlídky bude také návštěva krásné oblasti Twyfelfontein. Celé okolí bylo po tisíciletí formováno erozemi větru, vody a pomocí geologických sil. Výsledkem jsou tyto nádherné zvlněné kopce, duny, staré říční koryta a štěrkové pláně, které působí až surrealistickým dojmem. Pokud si budete přát, odpolední oběd si vychuntáte v podobě pikniku na jednom z úžasných vyhlídkových míst.

 • 5. - 7. Den- Okonjima Bush Camp

  Dnes se svým soukromým letadlem přemístíte do Okonjima Luxury Bush Campu. Tohle místo si zamilují všichni milovníci kočkovitých šelem! Hlavním lákadlem tohoto kempu jsou leopardi. Budete je zde moci spatřit ve všech svých podobách, od mláďat až po dospělé leopardy. V těsné blízkosti vašich útulných chat budete moci navštívit výběh s těmito majestátními zvířaty. K vidění jsou zde ale také hyeny, roztomilí pangolini a další chráněná zvířata, kterým je zde dopřávána nejlepší péče. Přímo v kempu nalezente centrum AfriCat Foundation, v kterém se starají o poraněná zvířata. Budete zde moci na vlastní oči spatřit práci ochranářů. V okolí kempu jsou také skvělé vycházkové cesty, na které se budete moci vydat. Zakončíte je pozorování vzácného ptactva.

 • 7. Den - Odjezd

  Poslední den si ještě užijete dopoledne v kempu a jeho okolí. Budete se moci vydat na krátkou procházku. V odpoledních hodinách se letadlem přepravíte na letiště ve Windhoeku, z kterého vás čeká cesta nazpět domů.

Jste připraveni na opravdové dobrodružství v Namibii?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky