Okonjima Namibia

 • Namibie
 • od 26 660 Kč / 2 osoby / noc

Přírodní rezervace Okonjima leží na úpatí pískovcových hor Oboroko mezi hlavním městem Namibie, Windhoekem, a národním parkem Erosha. Okonjima Lodge byla založena a je pořád ve správě rodiny Hanssenů, kteří zde původně chovali dobytek. Okonjima Lodge nabízí široké spektrum ubytování, od dobře vybavených soukromých kempů až po dechberoucí safari lodge. Oceněná Okonjima African Villa a Private Bush Suite nabízejí jedinečný zážitek z luxusního safari a dopřávají hostům soukromého kuchaře a průvodce.

Okonjima Namibia

 • Okonjima African Villa

  Okonjima African Villa se nachází v odlehlé oblasti, 10 km od kempu Plains, s výhledem na přírodní napajedlo, které je ideální pro fotografování divoké zvěře a pozorování ptáků. Okonjima Villa je jediné ubytování nacházející se na rozloze 20 000 hektarů soukromé přírodní rezervace. V hlavní "budově" s doškovou střechou jsou dvě luxusní en-suite ložnice a bokem další dvě samostatná soukromá mini apartmá, dohromady se zde může ubytovat až osm dospělých a čtyři děti (děti lze ubytovat od 12 let výše).

  V hlavní budově je kromě ložnic umístěna moderní kuchyně se zařízením, v obývací a jídelní lounge je krb na dřevo. Každá z en-suite ložnic má vnitřní i venkovní sprchu a vanu s výhledy do namibijské buše. Prostorná venkovní terasa je jako stvořená pro rodinné posezení anebo odpolední spánek. Z infinity bazénu jsou nádherné výhledy na napajedlo.

  Po bocích hlavní budovy se nachází další dvě soukromá mini apartmá. 

  Během pobytu máte k dispozici soukromého kuchaře i průvodce. 

 • Okonjima Private Bush Suite

  Okonjima Private Bush Suite se nachází na okraji přírodního napajedla. Dvě samostatné luxusní ložnice s vlastní koupelnou mohou ubytovat rodinu nebo skupinu čtyř osob. Každá z ložnic nabídne 2 pohodlné queen size postele, venkovní i vnitřní sprchu a vanu s výhledy do namibijské buše. V apartmá se nachází moderní kuchyně se zařízením, krb krásně spojuje obývací a jídelní část a zároveň propojuje vnitřní a venkovní prostor. K dispozici je 13 metrový soukromý bazén, Wi-Fi a telefonní signál. 

  Soukromí hostitelé a šéfkuchaři se postarají o všechny vaše potřeby, zajištěn tak máte exkluzivní zážitek z luxusního safari v Okonjima Bush Suite. All Inclusive koncept zahrnuje: vstup do parku a poplatky za environmentální vzdělávání, všechny aktivity, ubytování, 3 denní jídla, káva / čaj, ovoce, nápoje dostupné během celého dne (s výjimkou určitých značek a importovaného alkoholu), daň.

   

 • Okonjima Luxury Bush Camp

  Elegantní Okonjima Luxury Bush Camp se nachází v 2 000 ha uzavřené oblasti Přírodní rezervace Okonjima, jen 2,5 km od Okonjima Plains Camp. V nabídce ubytování je osm doškových chaletů v africkém stylu, junior suite a tři safari stany s vlastní koupelnou. V centrální části je umístěna recepce, obchod, útulná lounge s vnitřním a venkovním krbem, restaurace a jídelna. K dispozici je soukromý bazén i nenápadně ukryté soukromé parkoviště. 

  Každý luxusní chalet má prosklené panely, které se dají kompletně otevřít a nabízí tak ničím nerušený výhled na africkou savanu. Vybaven je dvěma manželskými postelemi queen velikosti, pohodlnými koženými křesly, pracovním stolem, salonkem s minibarem a setem pro přípravu kávy a čaje. 

  Junior suite je velká místnost o rozloze 120 m2 se dvěma manželskými postelemi velikosti queen a obývacím pokojem s vlastní koupelnou. Krb a vana Vás udrží v teple během zimních nocí, zatímco venkovní sprcha je ideální pro letní období. Junior Suite je bezbariérová. 

 • Aktivity

  Přírodní rezervace Okonjima Vám představí komplexní zážitek opravdu safari. Kromě luxusního ubytování a gastronomie Vám nabídne spoustu vzdělávacích, zážitkových i odpočinkových aktivit. 

  Okonjima je proslulá spoluprací s nadací The AfriCat Foundation, která byla založena v roce 1991. Tato významně přispívá k ochraně přírody a snaží se zajistit přežití namibijských predátorů v jejich přirozeném prostředí. Zabývá se výzkumnými a environmentálními vzdělávacími projekty. Průvodci Okonjima návštěvníkům ukážou širokou škálu zvířat v rezervaci, pečlivě vysvětlí rozsah výzkumných programů a zjištění. Okonjima je známá častým pozorováním leopardů, hyen hnědých a luskounů. Vidět můžete také gepardy, nosorožce, slony atd. 

  V nabídce aktivit jsou denní i noční výpravy na džípech, pozorování ptáků, návštěva Day Centre a AfriCat Foundation, procházky přírodou. Objednat si dokonce můžete i fitness pobyt a dovolenou v Africe strávit aktivně v péči fitness a boxing kouče Dannyho Grovese. Postará se o pečlivě sestavený program - od výživy přes sportovní masáže až po silový trénink v posilovně, která se nachází na břehu řeky. 

   
 • Poloha

  Okonjima se nachází na půli cesty mezi hlavním městem Namibie, Windhoekem, a národním parkem Etosha – jen dvě a půl hodiny jízdy autem. Okonjima má svou vlastní přistávací plochu, je tedy možné se dopravit i soukromým letadlem. 

Líbí se Vám Okonjima Namibia?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o Vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další hotely Namibie

Podobné destinace