Cesta Namibií pronajatým autem

Nádherná příroda, divoká zvířata a kempy, které si vás získají díky svému luxusnímu zázemí a okouzlujícím výhledům. Takových bude 15 nezapomenutelných dní cesty po jedinečné Namibii. Tato země vás bude překvapovat na každém kroku. Okouzlí vás nádherné písečné duny, dech vám vyrazí Skeleton coast, nadchne vás možnost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí a mnoho dalšího. Stále měnící se krajina Namibie je jako stvořená pro fotografie, které budou vypadat jako vystřižené z katalogu. Věřte, že tato dovolená rozhodně bude stát za to! Pojďte se podívat, co vše vás během ní čeká.

Cesta Namibií pronajatým autem

 • 1. DEN: přílet a ubytování v Okonjima Bush Camp

  Při příjezdu vás bude čekat zástupce, který vám předá cestovní doklady, provede podrobnou instruktáž a pomůže vám s vyzvednutím pronajatého vozidla. Následuje přejezd do Okonjima Bush Camp na úpatí pohoří Omboroko poblíž Waterbergu.

  Odpoledne se můžete připojit k plánovanému safari s pozorováním leopardů. V těsné blízkosti vašich útulných chat budete moci navštívit výběh s těmito majestátními zvířaty. Spatříte zde ale také hyeny, roztomilé pangoliny a další chráněná zvířata, kterým je zde dopřávána nejlepší péče. V okolí kempu jsou skvělé vycházkové cesty, na které se budete moci vydat.

 • 2.-3. DEN: Soukromá rezervace Ongava

  Dnes vás čeká jízda do soukromé rezervace Ongava, cestou budete mít možnost pozorovat měnící se scenérii a nádhernou namibijskou přírodu. Po ubytování v Anderssons at Ongava se můžete zúčastnit aktivit, které budou organizovány v rezervaci (za dodatečný příplatek).

 • 4.-5. DEN: PESTRÉ BARVY DAMARALANDU

  Ve středu Namibie se nachází oblast plná barev, zvaná Damaraland. Právě sem povede vaše další cesta. Scenérie zde působí až surrealistickým dojmem. Dnešní krajina byla formována erozemi větru, vody a geologických sil. Výsledkem jsou tyto nádherné zvlněné kopce, duny, štěrkové pláně a staré říční koryta. Tyto úchvatné výhledy si budete moci plnými doušky užít v kempu Onduli Ridge. Pozdní odpoledne můžete strávit scénickou procházkou přřírodou a pozorovat granitovou krajinu. 

  Po brzké snídani vyrazíte na skalní rytiny do Twyfelfonteinu (World Heritage Site) a prozkoumáte tuto oblast s průvodcem. Později odpoledne vás čeká vzrušující exkurze po pomíjivém údolí řeky Aba Huab. Na jeepech prozkoumáte tento pozoruhodný region a možná budete mít štěstí i na nepolapitelné pouštní slony, které se zde adaptovaly. Damaraland je domovem celé řady divokých zvířat přizpůsobených poušti a skrytých pouštních pokladů.

 • 6.-7. DEN: NEVÍDANÉ POBŘEŽÍ KOSTER

  Následující den vás čeká cesta do Mowe Bay a okouzlující Shipwreck Lodge na severu Namibie. Cesta to nebude ledajaká, budete projíždět oblastí zvanou Skeleton Coast neboli Pobřeží koster. Toto území domorodští obyvatelé přezdívají "místo, které stvořil bůh v hněvu" a má to svůj důvod. Kamkoliv se podíváte, budete moci spatřit kostry velryb, ztroskotané lodě nebo opuštěné diamantové doly. Z tohoto místa sálá opravdu nezaměnitelný duch. Následně vás čeká přejezd nádhernou krajinou přímo až do lodge. Design byl inspirovaný okolním nehostiným prostředím, avšak ve stylové kombinaci s kvalitním a komfortním vybavením. Ubytování zde si užijete v soukromých vilách obklopených pouze písečnými dunami a výhledem na Atlanský oceán. Kromě výletů do Národního Parku Skeleton Coast a podél řeky Hoarusib zde budete moci načerpat energii na pláži.

 • 8.-9. DEN: Pouštní dobrodružství

  Fascinující cesta vás dnes zavede podél pobřeží do městečka Swakopmund, kde si můžete užít příjemnou přímořskou polohu a chladnější pobřežní vzduch. Po pozdním odpoledním příjezdu na hotel The Delight je ideální čas osvěžit se po dlouhé cestě a vyrazit do města na výtečnou večeři v některé z místních restaurací.

  Na druhý den vás vyzvedne průvodce a vyrazíte si užít dobrodružnou jízdu pouští. V rámci této prohlídky pouště pro vás místní profesionálové najdou takzvanou "Malou pětku" - pět pouštních malých zvířátek, která jsou běžně zrakům smrtelníků skryta (jsou to ještěrka Namib gecko, ještěrka lopatovitá, chřestýš rohatý, pavouk Cartwheeling a chameleon Namaqua).

 • 10.-11. DEN: Dramatická scenérie Přírodní rezervace Namibrand

  Čeká vás brzký ranní přesun do kempu Wolwedans Dune Camp, abyste se mohli v odpoledních hodinách vydat na projížďku majestátnou přírodou kolem rezervace NamibRand. Tato oblast je označována jako ráj krajinářských fotografů. 

  Čekají vás dny nezapomenutelných aktivit, včetně různých vyjížděk na safari uprostřed dramatické scenérie přírodní rezervace NamibRand, kterou provozují Wolwedans. 

 • 12.-13. DEN: Fascinující poušť Namib

  Následující dvě noci strávíte v Hoodia Desert Lodge, v jejímž okolí budete mít možnost prozkoumat neuvěřitelnou poušť Namib

  S průvodcem vyrazíte za východu slunce do parku Sossusvlei a užijete si tak fascinující pozorování písečných dun, na kterých se láme měkké světlo a stíny. Tato oblast se může pochlubit některými z nejvyšších volně stojících písečných dun na světě. Váš průvodce vám předá spoustu důležitých informací o formování pouště Namib a o nesčetným druzích tvorů a rostlin, které se přizpůsobily tomuto nehostinnému prostředí. Jakmile dosyta prozkoumáte Sossusvlei, Deadvlei a okolní dunová pole, můžete si vychutnat pohodový oběd v dunách a pozdě odpoledne se vrátíte na ubytování.

 • 14.-15. DEN: Poslední noc a odlet domů

  Čeká Vás jízda zpět do hlavního města Namibie - Windhoek a poslední noc strávíte v lodge Omaanda (Zannier Hotels). Na druhý den odlétáte z Mezinárodního letiště Windhoek zpět domů. 

Jste připraveni na opravdové dobrodružství v Namibii?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky