Poznejte krásy Keni z výšky

 • Keňa
 • 8 dní
 • od 259 790 Kč / osoba

Keňa je oblíbenou safari destinací, dopřejte si ale její krásy i z ptačí perspektivy. Při svém neobvyklém způsoby poznávání keňské krajiny navštívíte čtyři různá ubytování, z nichž vám každé nabídne jinou stránku této nádherné země. Čas strávíte jak na okraji Nairobi, tak v klidném národním parku Meru, v jedné z největších conservancy Loisaba a v národní rezervaci Masai Mara, kudy vede migrační cesta pakoňů ze Serengeti. Mezi ubytiváními budete cestovat letadlem Cessna, které je max. pro 4 osoby. Díky tomu ušetříte mnoho hodin, které tak zaplníte novými zážitky. Vaše dovolená bude tak plynulejší a klidnější, ale také obohacena o mnoho dalších výhod v samotných ubytováních.

Poznejte krásy Keni z výšky

 • 1. - 2. den - Hemingways Nairobi

  Hemingways Nairobi je luxusní butikový hotel na okraji hlavního města Keni, nedaleko národního parku Nairobi, jediným parkem na světě s polohou v hlavním městě. I přesto je zde možné zahlédnout mnoho druhů zvířat jako jsou lvi, gepardi, zebry a žirafy s mrakodrapy v pozadí. V hotelovém wellness si můžete odpočinout před svou cestou do dalšího ubytování.

  2. den se po snídani přesunete do Elewana Elsa’s Kopje.

 • 2. - 4. den - národní park Meru

  Elewana Elsa’s Kopje strávíte dvě noci v chatce, ze které je nádherný panoramatický výhled na národní park Meru. V národním parku zahlédnete mnoho druhů zvířat společně se zvířaty typickými pro severní Keňu jako jsou žirafy síťované, zebry Grévy a mnoho druhů antilop. Do safari projížděk se jednoduše ponoříte díky menší návštěvnosti oproti ostatním parkům. Ubytování je pojmenováno po lvici Else, o které napsala knihu spisovatelka a ochránkyně zvířat Joy Adamson. Elsin hrob je možné v parku navštívit.

  4. den se přesunete do Elewana Loisaba Tented Camp.

 • 4. - 6. den - Loisaba Conservancy

  Elewana Loisaba Tented Camp se nachází stejně jako předchozí lodge na kopci, díky čemuž vás také nadchne svými výhledy. Teď ale budete moct pozorovat Loisaba Conservancy, která je jednou z největších v Keni o rozloze 58 000 akrů, a v dálce uvidíte i horu Mount Kenya. Díky své velké rozloze je ideálním domovem pro skupinky ohrožených zvířat, které se zde mohou volně pohybovat a prosperovat. Lodge nabízí svým hostům možnost poznání zvířat a přírody z pohodlí auta, koňského sedla, velbloudího hřbetu nebo při pěší túře.

  6. den vás čeká přesun do Elewana Sand River Masai Mara.

 • 6. - 8. den - rezervace Masai Mara

  Poslední dvě noci strávíte v Elewana Sand River Masai Maranárodní rezervaci Masai Mara. Díky své poloze nedaleko parku Serengeti a umístění na migrační cestě je Elewana Sand River Masai Mara ideální na pozorování velké roční migrace pakoňů. Tento lodge vás svým designem přenese na začátek 20. století. Soukromí vám zaručí odlehlá lokalita lodge, díky čemuž se budete moct ponořit do nerušené atmosféry a nechat se odnést od každodenního života.

  8. den je koncem vaší dovolené. Přesunete se zpět do Nairobi, odkud odletíte z mezinárodního letiště.

 • Mapa a lety do Keni

  Z Prahy i Vídně jsou k dispozici navazující lety do Nairobi s jedním přestupem. Z obou měst je na výběr z několika aerolinek, např. Qatar Airways, Emirates a KLM.

  V Keni vám bude k dispozici letadlo Cessna, které bude čekat na vás, díky čemuž opadnou stresy spojené s dopravou a ušetříte čas, který byste jinak strávili na letištích a čekáním v letadle a na zavazadla. Navíc si s sebou můžete vzít zavazadlo o max. hmotnosti 23 kg místo povolené váhy max. 15 kg, která je na veřejných letech.

  I v samotných ubytováních na vás čeká mnoho výhod jako jsou masáže, obědy v buši v kráteru, večeře pod širým nebem, návštěva masajské vesnice, uvítací taška a služby komorníka. Navíc na safari projížďkách nesdílíte vozidlo s ostatními hosty. Proto pokud budete mít štěstí a rezervujete si ho v green season nebo uprostřed sezóny, budete ho mít zadarmo.

Přejete si vidět Keňu z ptačí perspektivy?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o Vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky