Sirikoi Lodge

 • Keňa
 • od 46 000 Kč / 2 osoby / noc

Jako malá a intimní rodinná safari lodge nabízí Sirikoi v Keni bezkonkurenční exkluzivitu a šarm. Čtyři luxusní stany, chata Sirikoi Cottage a soukromý dům Sirikoi House jsou dokonale umístěny podél pramenitého potoka Sirikoi, ponořené do přírody s divokou zvěří všude kolem. Poloha lodge, která je obklopena 68 000 akry čisté divočiny proslulé lokality světového dědictví Lewa Wildlife Conservancy, je skutečně výjimečná. S vyprahlým keňským severem na jedné straně a svěžími úpatími hory Mount Kenya na straně druhé se Sirikoi těší celoročně krásnému klimatu podobnému jaru.

Sirikoi Lodge

 • Ubytování

  Sirikoi připomíná eko-elegantní africký domov, a přestože nabízí jistý pocit luxusu a vysokou úroveň služeb, dokáže být přívětivý, pohodlný a nenáročný. Všechny pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, s jedinečnými dekorativními prvky, posezením, velkými viktoriánskými vanami, dešťovými sprchami, krby a soukromou terasou. 

  v "The House" Sirikoi jsou tři ložnice s vlastním sociálním zařízením (hlavní apartmá a samostatný domek se dvěma ložnicemi s vlastním sociálním zařízením), které ústí do centrálního obývacího a jídelního domku proslulého svým jedinečným umístěním a výzdobou.  Je zde vybudována soukromá paluba s výhledem na mokřady, ideální pro soukromé stravování a slunění. Sirikoi House je vybaven vlastním soukromým safari vozidlem a průvodcem, stejně jako šéfkuchařem a týmem zaměstnanců. 

  "The Cottage" je ideální pro rodiny s dětmi nebo přátele, kteří cestují společně. Chata má dvě ložnice s vlastním sociálním zařízením a velkou koupelnou, centrální obývací pokoj a jídelnu a malou kuchyňku. Ze společného obývacího prostoru se vychází na prostornou soukromou terasu, ze které si můžete vychutnat krásné výhledy. Pokud cestujete v páru anebo individuálně, doporučujeme objednat některý ze stanů s manželkou postelí anebo oddělenými lůžky. 

 • Gastronomie

  Jídlo v restauraci Sirikoi si vždy vychutnáte a zážitek z pobytu v lodži je mimořádný. Jídla jsou pestrá, čerstvá a nenáročná. Hosté jsou nadšeni jednoduchou a elegantní domácí kuchyní, a ještě více, když vidí, odkud pochází většina čerstvých produktů - z plodné zeleninové zahrady. Díky pramenité vodě, která zahradu napájí, přirozeně bohaté půdě, organickému hnojivu ze sloního trusu, které se vyrábí přímo na místě, a rovníkovému slunci se na zahradě po celý rok pěstuje úctyhodné množství ovoce, zeleniny a bylinek - ve skutečnosti více než 80.

  Sirikoi se vždy snažilo fungovat v harmonii se svým krásným prostředím. Chata je napájena solární energií, veškerou vodu čerpá z přírodního pramene, používá přírodní čisticí prostředky a toaletní potřeby, kde je to možné, dodržuje přísnou recyklační politiku a pěstuje vlastní ovoce a zeleninu. Díky tomuto úsilí získala Sirikoi v posledních třech letech zlatou úroveň ekologického hodnocení.

 • Aktivity

  Dny jsou nabité akcí nebo odpočinkem podle přání a Sirikoi nabízí řadu jedinečných a dobrodružných aktivit pro všechny věkové kategorie, které umožňují poznávat a zkoumat divokou přírodu a zvířata. Hosté si mohou vychutnat špičkové pozorování zvěře při ranních, večerních a nočních projížďkách v rezervaci Lewa Wildlife Conservancy ve vlastním exkluzivním a otevřeném vozidle nebo v koženém křesle na palubě Sirikoi s výhledem na rušnou vodní nádrž a divokou zvěř na trávnících.

  Divoká zvěř v Lewa Wildlife Conservancy je bohatá a zahrnuje mnoho ohrožených druhů, například černé a bílé nosorožce a největší stálou populaci zeber Grevyho na světě. Rodiny slonů si Sirikoi oblíbily na svých migračních trasách a téměř denně je můžete celé hodiny pozorovat přímo před jídelní terasou Sirikoi.

 • Poloha

  Sirikpo Lodge je dostupná po zemi i vzduchu z keňského Nairobi. Na Lewa Airstrip se dostanete asi 1 hodinu a 50 minut trvajícím letem. Následný transfer na Sirikoi Lodge trvá cca 20 minut. Helikoptéry mohou přistávat v blízkosti a lze je objednat k letu z nairobského mezinárodního letiště Jomo Kenyatta nebo z letiště Wilson.
  Pokud si přejete přepravit se z Nairobi raději po zemi, cesta autem trvá cca 5 hodin. Je to malebná cesta přes Keňskou vysočinu a kolem hory Mount Kenya, ale vzhledem k délce cesty doporučujeme letět.

Zaujala Vás Sirikoi Lodge?

Kontaktujete nás a my se s radostí o Vaši vysněnou dovolenou postaráme.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další hotely hotely

Podobné destinace