Borana Lodge

 • Keňa
 • od 40 100 Kč / 2 osoby / noc

Borana Lodge se nachází v srdci Keni na kopci uprostřed akáciového lesa. Díky bohaté divoké přírodě zde na vás čeká nepřeberné množství aktivit, díky čemuž si každý najde to své, ať už se jedná o výlety do přírody, návštěvy místní komunity Masajů nebo odpoledne strávené v ubytování u bazénu. Děti si zde také mohou zajezdit na pony, účastnit se kurzu vaření nebo objevovat přírodu. Také zde na vás čekají vynikající pokrmy připravované s místních surovin a prostorné pokoje, kam se zajisté budete rádi po dlouhém dni vracet.

Borana Lodge

 • Ubytování

  K ubytování je zde určeno 6 chatek, z čehož 2 chatky jsou ideální pro rodiny. Všechny chatky mají k dispozici vlastní verandu a krb pro chladné večery. Rodinné chatky mají navíc soukromou jídelnu. Jedna z nich má pokoj ideální pro děti. Druhá má zase soukromý přístup k chatce, terasu a bazén. Celkem se zde může ubytovat 16 hostů a 2 děti.

 • Gastronomie

  V Borana Lodge se mohou pochlubit čerstvými místními surovinami, které mají z nedaleké farmy. Díky tomu zde servírují vynikající pokrmy, saláty, čerstvé ovoce a zeleninu. I když zde mají dané menu, kuchaři s radostí vyhoví vašim požadavkům a přizpůsobí jídla pro vás. Pro děti zde mají připravené dětské menu. Snídani a oběd si vychutnáte ve stínu akácií, večeři si zase dáte v The Hide, odkud lze pozorovat divokou zvěř. Při západu slunce můžete zavítat na jedno z mnoha míst, odkud můžete pozorovat snášející se noc na okolní krajinu a vychutnávat si přitom gin s tonikem.

 • Aktivity v resortu

  Ubytování nabízí širokou škálu aktivit. Kromě objevování krajiny autem, na kole, na koni nebo pěšky také nabízí bližší pohled na ochranu přírody a živočichů díky možnosti zapojení se do aktivit jako stopování nosorožců a rozmístění nočních správců parku, kteří hlídají park před pytláky. Dokonce si i můžete vyzkoušet CrossFit výcvik správců parku. Pro jedinečný zážitek vyzkoušejte na noc tzv. fly camp. Ten se může rozdělat kdekoliv podle vaší vybrané aktivity. Tento kemp je vybavený postelemi, salonkem a plně vybaveným barem. Tato aktivita je ideální jak pro páry, tak i rodiny nebo skupinky. Také se můžete proletět helikoptérou nad africkou krajinu nebo se můžete takto přemístit do RETETI Elephant Orphanage, kde uvidíte, jak se zde starají o slony. Pro poznání místní kultury a zvyků navštivte místní komunitu Masajů. Volné odpoledne lze strávit u bazénu nebo využitím služby maséra.

  Pro děti jsou zde připravené kurzy vaření, procházky kolem ubytování za účelem poznání okolní přírody a jízda na pony. Rodiny také mohou navštívit les Ngare Ndare nebo místní farmu Waitabit.

 • Poloha

  Borana Lodge se nachází v srdci Keni a je možné sem dojet autem z Nairobi za 5 hodin, ale spíše je doporučeno doletět soukromým charterem na přistávací dráhu Borana Conservancy, která je přibližně 15 minut od ubytování. Denně je také možné letět z vnitrostátního letiště Wilson v Nairobi na Lewa Downs, odkud cesta autem trvá přibližně 1,5 hodiny. Borana Lodge má také vlastní helipad, proto můžete doletět i helikoptérou.

Zaujal Vás Borana Lodge?

Kontaktujete nás a my se s radostí o Vaši vysněnou dovolenou postaráme.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další hotely hotely

Podobné destinace