Zažijte kouzelný týden v zimní krajině Santa Clause

Za zimou jako z pohádky, plnou nezaměnitelných zážitků, se s námi vydejte do městečka Rovaniemi. Naleznete jej v nejsevernější provincii Finska - v Laponsku. Právě díky svému kouzelnému zimnímu vzhledu si vysloužilo titul Santova rodného města. Zde, za polárním kruhem, na vás čeká kouzelná zasněžená příroda, romantické západy slunce a dechberoucí polární záře. Budete si moci vyzkoušet jízdu psím spřežením nebo tradiční způsob rybaření. To vše a mnoho dalšího zažijete během jednoho týdne v tomto kouzelném kraji.

Kouzelný týden v Rovaniemi

 • 1. den - Příjezd do Rovaniemi

  Vítejte v Rovaniemi! V tomto kouzelném finském městě naleznete vše, co očekáváte od zimní dovolené, jako z pohádky. Svůj pobyt si užijete v soukromé horské chatě, v které naleznete dostatek prostoru a komfortu. Přímo do ní vás dopraví osobní řidič automobilem. Cesta z letiště zabere zhruba 30 minut. Následně už vás čeká pouze týden plný zážitků a pohody!

 • Den 2. - výlet na sněžnicích

  Svůj den začnete dobrodružným výletem na sněžnicích. Obklopeni pouze sněhem pokrytou přírodou si užijete nezapomenutelné odpoledne. Zimní krajina Laplandu je světovým unikátem a pro její klidné poznávání jsou sněžnice ideálním prostředkem – můžete se na nich vydat i mimo vyšlapané stezky a potkat tak jinak plachá zvířata. Na takové procházce Vám může velmi vyhládnout, proto se po cestě zastavíte na tradiční finskou svačinku z grilu.

   

 • Den 3. - Projížďka psím spřežením a výlet za polární září

  Tenhle zážitek si nemůžete nechat ujít! Kombinace zimní krajiny, rychlé jízdy a roztomilých husky psů zkrátka neodmyslitelně patří k dovolené ve Finsku. A co víc, s pejsky se budete moci pomazlit a vyfotit, jejich radost z tažení saní je nakažlivá.

  Za soumraku se s průvodcem vydáte na sněžných skútrech hledat polární záři. Nebyl by to výlet za polární kruh bez této aktivity. Vprostřed ničeho si uděláte zastávku, průvodce rozdělá oheň na zahřátí a na něm vám připraví svačinu. Můžete se kochat noční oblohou, obklopeni nekonečnými lesy a tmavými jezery, a když bude noc jasná, uvidíte i třepotání polární záře.

 • Den 4. - Návštěva zmrzlých vodopádů Korouma

  Nádherné scenérie naleznete v kaňonu Korouma, který se pyšní svými ikonickými zamrzlými vodopády. Vydejte se na procházku podél řeky Korojoki, potkejte zvířata ve svém přirozeném prostředí. Divocí králíci, vysoká zvěř, lišky a orel skalní se zde běžně vyskytují, tak si nachystejte své fotoaparáty.

 • Den 5. - Sobí farma a rybaření

  V tento den poznáte další typický symbol Finska - sobí farmu. Celou hodinu budete moci strávit s těmito kouzelnými zvířaty a také se povozíte na saních. Následně vás čeká rybaření na zamrzlém jezeře. Za pomocí instruktora se naučíte, jak správně vyhloubit díru do ledu a ulovit si lahodnou rybu k večeři.

 • Den 6. - návrat domů

  Poslední den vás čeká odlet zpět domů. Na letiště vás opět doprovodí osobní řidič.

Jste připraveni na týden plný zimních radovánek?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka