Inspekce na Maledivách

Průzračné moře, bílý písek, slunce. Ráj na zemi– Maledivy snad jinak nazvat nelze. Jedná se o malý ostrovní stát, který tvoří asi 1196 překrásných ostrovů, z nichž obydlené ostrovy a resorty spojuje letecká a lodní přeprava. Každý ostrov na Maledivách je jiný a něčím specifický. Jeden nabízí úžasné dlouhé pláže, jiný vraky lodí pro neobvyklé šnorchlování, na dalším nalezneme například i želvy. Ročně na Maledivy zamíří tisícovky turistů, my jsme letos byli mezi nimi a přinášíme vám naše zkušenosti a hodnocení luxusních 5* resortů, které jsme navštívili.

Navštívili jsme Maledivy, vydejte se s námi do vybraných resortů

 • Shangrila´s Villingili Maldives

  Naší první volbou se stal Shangri - La´s Villingili Maldives. Tento resort nabízí velmi dobrý poměr ceny, kvality ubytování i služeb. Cesta na ostrov trvá z Male asi 1, 5 hodiny, kdy je potřeba kombinovat let místní linkou a plavbu motorovým člunem. Resort působí luxusně, veškeré vybavení je v zemitém a dřevěném charakteru. Příjemný je po příletu průběh check-inu i check-outu, který se odehrává přímo ve vaší vile

  Shangri - La´s Villingili Maldives je určen spíše pro páry, ale je vybaven i pro rodiny s dětmi. Ubytování můžete volit ve vodních vilách nebo také ve vilách na pláži, které jsou podle našeho názoru privátnější. Samozřejmostí jsou vily s bazénem a pro páry bude určitě zajímavá kategorie Tree House Villa s umístěním asi 2 m nad zemí. Vodní vily mají přílišnou blízkost, je tedy vidět z terasy na terasu a soukromí je zde proto o něco méně.

  V blízkosti ostrova se nachází potopené vraky lodí a v okolí vodních vil je korálový útes, krásu podmořského světa zde proto můžete obdivovat celé hodiny. Zajímavostí je, že na ostrov v lednu a prosinci míří mořské želvy, které zde kladou vajíčka.

 • Hideaway Beach Resort and Spa

  Tento resort doporučujeme všem klientům, kteří chtějí zažít luxus v opravdovém ráji na zemi. Čeká na vás pohádkové, luxusní místo ideální pro dokonalý odpočinek. Celkově resort působí uklidňujícím dojmem, proto zde perfektní zázemí najdou jak páry tak i rodiny s dětmi. Vše na ostrově je velkorysé a nabízí dostatek soukromí, které určitě oceníte. Ve vilách pak probíhá také check-in při příjezdu a check-out při odjezdu z resortu.

  Cesta hydroplánem do Hideaway Beach Resort trvá asi 95 minut a díky odlehlé lokalitě ostrov nabízí úžasné zážitky při šnorchlování i potápění. Jedním z největších lákadel resortu jsou také lázně, kde zažijete maximální uvolnění.

  Nadchne vás i místní restaurace. V hlavní bufetové restauraci se můžete těšit na stylově servírované jídlo vytříbené chuti. Dále je zde asijská restaurace a la carte, která je postavena na kůlech nad vodou. Ochutnáte zde například indickou kuchyni. Do třetice je tu Sunset Bar, opět a la carte, zde servírují mořské speciality, saláty i sendviče a jeho předností je výhled na úchvatný západ slunce.

 • Lily Beach Maldives

  Na ostrov Huvahandhoo se dostanete za necelých 30 minut pomocí hydroplánu. Přivátá vás ostrov s panenskými plážemi a určitě vás zaujme i krása okolní laguny s průzračnou vodou a ideálními podmínkami pro šnorchlování. I zde je možné ubytování ve vodních vilkách, které jsou sami o sobě nezapomenutelným zážitkem. Zejména párům doporučujeme volit tuto kategorii pro větší soukromí a romantické chvíle ve dvou. Rodiny pak mohou snadno využít pohodlného ubytování v rodinných vilkách na pláži a služeb dětského klubu.

  Lily Beach nabízí široké možnosti sportovního vyžití, nachází se zde fotbalové a tenisové hřiště, největším lákadlem je ale šnorchlování a potápění. Zajímavostí resortu jsou lázně rafinovaně umístěné nad vodou.

  Resort nás zaujal nejen luxusním vzhledem, ale také neobvyklým pojetím stravování, v základu ceny totiž můžete využít velmi kvalitní all inclusive. V hotelu se nachází bufetová restaurace se servisem snídaně, obědů a večeří. Má několik stanovišť s „show cooking“ – z jídla zde dělají netradiční zážitek. Nachází se zde také a la carte restaurace AQUA, těšte se na další skutečně zajímavé představení. Do třetice je tu a la carte restaurace Tamarind s kombinací asijské, indické a thajské kuchyně. Ta nás nadchla originální prezentací jídla a salonky vystupujícími do moře. Lily Beach Maldives je nádherné místo, kde si užijete skvělé služby i luxus!

Zaujaly vás Maledivy?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka