Seychely jsou otevřeny!

Pro všechny cestovatele máme skvělou novinku. Mezi krajiny, do kterých se dá pohodlně a bezpečně cestovat, přibývají ode dne 25. března také Seychely! Vítaní jsou návštěvníci ze všech zemí a pro vstup do země stačí PCR test před odletem, který nesmí být starší než 72 hodin.

Cestování na Seychely

 • Před vycestováním na Seychely z České Republiky

  Cestující musí předložit v rámci odbavení negativní PCR test na Covid-19. Test nesmí být starší než 72 hodin před odletem. Antigenní testy nejsou akceptovány. PCR test se vztahuje také na děti od věku dvou měsíců. Negativní výsledky testů z laboratoře musí být v anglickém nebo francouzském jazyce a je nutné je před odletem vložit do online dotazníku, který najdete na stránce https://seychelles.govtas.com/. Do online dotazníku je třeba také nahrát fotku pasu, fotku obličeje a voucher od hotelu, dále vyplnit detaily leteckého spojení a ubytování, které musí být licencované a certifikované. To znamená, že musíte mít potvrzené ubytování v oficiálním hotelu nebo resortu. Tento proces zabere přibližně 10-15 minut a stojí 10 EUR na osobu (5,40 EUR / dítě do 12 let). Zpracování formuláře trvá do 9 hod. Pokud si přejete potvrzení do 60 min., cena je 85 EUR na osobu. Doporučujeme proto vyplnit online dotazník alespoň 8 hodin před Vaším odletem, nebo jakmile obdržíte negatívní výsledky z laboratoře. Návštěvníci musí mít platné cestovní zdravotní pojištění, které kryje náklady na případnou izolaci, karanténu a klinickou péči související s Covid-19.

 • Připravte se na cestu v jednotlivých krocích

  • Negativní PCR test na Covid-19, ne starší než 72 hodin včetně dětí od dvou měsíců
  • Potvrzení o ubytování v oficiálním hotelu nebo resortu
  • Vyplnění online dotazníku na stránce https://seychelles.govtas.com/
  • Platné cestovní zdravotní pojištění
 • Pobyt na Seychelách

  Po úspěšném příjezdu na Seychely jste už zbavení jakýchkoliv dalších starostí a můžete si začít užívat vysněnou dovolenou. Až do návratu do České republiky, pokud se u Vás neprojeví symptony související s Covid-19, se nebudete muset znovu testovat ani dodržovat izolaci nebo karanténu. Nejste limitováni ani minimální délkou pobytu. Můžete se volně pohybovat po ostrově, nesmíte však zapomenout dbát na běžné ochranné opatření jako jsou osobní hygiena, dodržování rozestupů a nošení roušek na veřejných místech. Restaurace, bary, obchody, pláže, hotelové bazény, dětské kluby i fitness centra se otevířají od 25. března. Rekreační výlety a exkurze jsou také k dispozici ale jen s licencovanými provozovateli.

 • Před odletem zpět do ČR

  Pro odlet zpět do ČR je požadovaný negativní PCR test na COVID. Hotel vám zajistí transfer do testovací stanice. Cena PCR testu je 2.500 Seychell rupee, to je přibližně 2700 Kč. Děti do 5 let platit nemusí a pro vstup do ČR PCR testy nejsou ani požadovány. Na cestu zpět bude potřeba vyplnit online tento formulář: https://plf.uzis.cz/ a po příletu do České republiky absolvovat samoizolaci do předložení dalšího PCR testu, nejdříve po pěti dnech od návratu. Pokud podstoupíte test, nahlásíte jej na krajské hygienické stanici. Výše uvedené neplatí pro ty, kteří předloží písemné lékařské potvrzení že, prokazatelně prodělali onemocnění Covid-19 a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu uplynulo ne více než 90 dní. Mějte však na paměti, že některé aerolinky mohou od vás přes překonání nemoci PCR test vyžadovat. 

 • Je pobyt na Seychelách bezpečný?

  Seychely jsou připraveny přivítat po dlouhé přestávce návštěvníky i z toho důvodu, že velká část místního obyvatelstva byla očkovaná. Očkování jsou úplně všichni zaměstnanci hotelů a resortů. Dostatečný prostor luxusních resortů, odlehlost ostrovů a klima jsou dalšími výhodami, díky kterým nyní Seychely patří mezi bezpečná místa pro Vaši dovolenou.

 • Víza pro občané ČR

  Občané ČR mohou na Seychelách pobývat bez víza až tři měsíce, během období šesti měsíců ode dne prvního vstupu. Při vstupu je třeba předložit zpáteční letenku, rezervaci ubytování a prokázat dostatečnou finanční hotovost pro krytí nákladů pobytu. 

Něčemu jste nerozuměli?

Kontaktujte nás a my Vám s potěšením zodpovíme všechny otázky.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucie Matyášová
Nezávazná poptávka