Udržitelný ráj: Ostrovní resort Kudadoo

O budoucnosti v ekologickém cestování se mluví stále častěji. Není se čemu divit. Lidé cestují mnohem více i do destinací, kam se ještě před několika lety nejezdilo. Což zvyšuje množství využité energie nejen v hotelových resortech. O uhlíkových stopách nemluvě. Proto se spousta hotelů snaží vymýšlet alternativní řešení. Jedním z takových hotelů je i nedávno otevřený resort Kudadoo na Maledivách.

Udržitelný ráj: Ostrovní resort Kudadoo

 • Chytré ekologické řešení konstrukce resortu

  Při navrhování tohoto soukromého ostrova Kudadoo na Maledivách preferovala společnost Yuji Yamazaki Architecture kombinaci ekologické funkce s designovými prvky. Architekti začlenili solární panely do působivé fotovoltaické střechy na hlavní budově letoviska.

 • Solární panely zajišťují výkon pro celý ostrov

  Díky integrovaným solárním panelům, systému obnovitelných zdrojů o výkonu 320 kWp (kW), který generuje dostatečný výkon pro celý ostrov o rozloze tři hektary, nepotřebuje ostrov další externí zdroje. Velké plus také sklízí dřevěné konstrukce. Jsou postaveny pomocí udržitelných zdrojů dřeva z lesních lokalit, jako jsou Indonésie, Nový Zéland a Kanada. Odhaduje se, že Kudadoo sníží svou uhlíkovou stopu o 400 000 tun ročně.

 • Konstrukce hotelu zajistí dostatek denního světla

  V místnostech je díky otevřeným prostorům zajištěna spousta denního světla a proudění čistého vzduchu. Většina vodních vilek umístěných na vodě má navíc zajištěný stín na minimálně 5 hodin denně. Jednolůžkové i dvoulůžkové rezidence se nachází v pískové laguně a každá soukromá vila je vybavena luxusními prvky. Kromě běžného vybavení nechybí ani velký salonek, venkovní koupelna, ručně vyráběný nábytek, podlahy z tasmanského dubu, eko klimatizace, soukromý bazén s výhledem na moře a osobní komorník pro každou vilu. V resortu se nachází také vynikající Teppanyaki gril a bar, lázně, hlavní sladkovodní nekonečný bazén, posilovna a přístup na soukromou pláž.

 • Výlet, který vám připraví butler

  Resort nabízí výlety za šnorchlováním nebo potápěním přímo k útesu s kvalifikovaným průvodcem, kde je možné zahlédnout žraloky, želvy nebo manty. Krásu moře je možné si užít při jízdě na vodních lyžích nebo na člunu. K prozkoumání ostrova svým vlastním tempem je k dispozici vodní skútr. K relaxaci poslouží solná jeskyně Lona, která je lemována himalájskou solí bohatou na minerály.

Udržitelný ráj: Ostrovní resort Kudadoo

Pokud vás resort zaujal, napište nám, rádi vám sestavíme nabídku a dovolenou naplánujeme podle vašich potřeb a přání.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucie Matyášová
Nezávazná poptávka