Portugalsko

V letošním roce jsme dostali možnost navštívit vinařskou oblast Douro Valley v Portugalsku, která je známá především díky produkci portského vína. Na své si zde tedy přijdou především milovníci dobrého vína. Kromě vinařství ovšem tato malebná oblast nabízí i možnost komfortního ubytování v 5* hotelech, historické památky a kulturní i sportovní vyžití.

Za historií, vínem a gurmánskými zážitky do kouzelného Douro Valley

 • Po příletu do Porta nás čekala prohlídka historického centra města, kde jsme se díky zkušenému průvodci dozvěděli spoustu zajímavostí. Při procházce typickými uličkami jsme pocítili místní pohodovou atmosféru. V centru města nás kromě hotelu Intercontinental Porto Palácio das Cardosas zaujal i hotel Teatro, který je zařízený ve stylu divadla a návštěvníkům nabízí velmi neobvyklou intimní atmosféru. 

   Pokud se chystáte na dovolenou do Porta, doporučujeme ji spojit také s návštěvou Douro Valley, které má návštěvníkům co nabídnout. Krajina kolem řeky vás okouzlí svou krásou a dobré víno je jen příjemným bonusem. Čeká tu na vás klid a pohoda, ne typická turistická destinace. 
 • Region Douro

  Po obědě jsme se z Porta přemístili do regionu Douro, kam se nyní díky tunelům a rychlostním silnicím pohodlně dostanete už za hodinu a půl jízdy. Cestou jsme se zastavili na prohlídku zámečku Mateus Palace, který nás okouzlil především svými krásnými zahradami. Ubytování v zámeckém stylu si můžete dopřát v hotelu Viscondes da Várzea Rural. Ten se nesnaží klienty oslnit přepychovým luxusem, ale vsází spíše na rodinnou pohostinnost. Ráno po probuzení vás tu potěší nádherný výhled na zelené údolí s vinicemi a olivovými háji. 

  Vše co potřebujete vědět o zdejším regionu a výrobě vína, se dozvíte v Museum of Douro. Zde určitě doporučujeme využít služby průvodce. V oblasti najdete mnoho rodinných vinařství, kde můžete kromě degustace vína ochutnat i tradiční portugalskou kuchyni, nebo se přímo zapojit do kurzu vaření. Speciálním zážitkem pro nás byla klášterní večeře v kostýmech spojená s ochutnávkou šumivého vína. Přenocovali jsme v 5* Vintage House hotelu s lokalitou přímo u řeky Douro. Kromě komfortního ubytování tento 5* hotel poskytuje i dobrou výchozí pozici pro objevování regionu. 

 • Kulinářské zážitky a ochutnávka vín

  Po návratu zpět do Porta, jsme si vychutnali oběd v michelinské restaurci Os Lusiadas. Ta je známá hlavně pro čerstvé mořské plody a na pokrmech si zde skutečně pochutnáte. Vinařství Taylor – obrovské sklepy, prohlídku s odborným výkladem. Špičkový hotel Yeatman s vynikající polohou nabízí pohled na most, dominantu města Porto. Pokud hledáte neobvyklé místo pro školení nebo konferenci, pak doporučujeme Boeira Estate, budova má tvar obří vinné láhve. Milým zážitkem pro nás byla ukázka místních tanců a hudby, dámy ocenily serenádu. Tu mladí hudebníci zahráli speciálně pro ně.

  V jednom z největších vinařství v oblasti–Croft můžete absolvovat ochutnávku vína, prohlídku vinic nebo kurz keramiky. Slunečný den si můžete, stejně jako my, zpříjemnit plavbou po řece na dobové lodi. Hotel Douro Royal Valley nabízí nejen dobré zázemí pro relaxaci a wellness, ale i vynikající gastronomický zážitek, o který se postará vyhlášený šéf kuchař. 

Zaujalo vás Portugalsko?

Pokud máte zájem o naplánování dovolené v Portugalsku, kontaktujte nás!

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka