Habitas AlUla

Habitas AlUla je luxusní resort nacházející se v údolí Ashar na severozápadě Saúdské Arábie. Hotel je zasazen mezi starověkou oázu v pouštním údolí obklopeném velkolepými pískovcovými útesy a palmovými háji. Nabídne naprosto pohlcující zážitek z luxusního ubytování, regionálně inspirované gastronomie a nekonečné přírody i historie, která tu na vás bude na každém kroku dýchat.

Habitas AlUla

 • Ubytování

  Vily v Habitas AiLula jsou citlivě navrženy s ohledem na okolité prostředí údolí Ashar a udržitelnost. Všechny vily nabízejí malebné výhledy na kaňon a poušť, nádhernou noční oblohu můžete obdivovat dalekohledem, které je součástí vybavení. Pro klienty, kteří přijedou primárně za odpočinkem, jsou připraveny Wellness vily umístěné kousek od Wellness centra s doplňkovými službami, jako jsou podložky na jódu a privátní masáže přímo na vile. 

 • Gastronomie

  Restaurace Tama, což v aramejštině znamená „tady a teď“, je místo, kde se setkáváme a zažíváme pohlcující kulinářskou cestu časem. Gastronomie kombinuje světovou a blízkovýchodní kuchyni s použitím místních čerstvých surovin a koření, s nimiž se kdysi obchodovalo podél Kadidlové stezky, a oživují jedinečné chutě Saúdské Arábie.

 • Aktivity v resortu a okolí

  Thuraya Wellness, pojmenované po hvězdné konstelaci, kterou beduíni hojně využívají k navigaci, je místo, kam přicházíme odpočívat a regenerovat. Thuraya Wellness nabízí klidný salonek s alchymistickým barem, místnostmi pro lázeňské procedury, fitness centrem, venkovní wellness agorou a jógovým studiem.

  Celý koncept Habitas spočívá v ponoření se do mimořádného světa zážitků. Resort nabídne množství soukromých kativit a bezplatný denní program soustředěný kolem 6 pilířů: umění a kultura, wellness, dobrodružství, učení, jídlo a nápoje, hudba. Habitas AlUla je zasazen do starobylé pouštní krajiny, kde se snoubí tyčící se okrové pískovcové útesy a pozůstatky dávných civilizací. Vydejte se na túru po 8 km dlouhé dobrodružné stezce k historickému pokladu, pozorujte hvězdy s místním odborníkem pod jasnou noční oblohou, projeďte se na velbloudovi přes poušť nebo projeďte úzkými kaňony na projížďce buginou s průvodcem.

 • Poloha

  Do Habitas AlUla se dostanete vnitrostátním přeletem z Jeddah anebo Rijádu na AlUla International Airport (cca 1h 45m). Následuje cca 50minutový transfer do resortu.

Líbí se Vám Habitas AlUla?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další hotely Saudská Arábie

Podobné destinace