Six Senses Southern Dunes, The Red Sea

Saúdská Arábie zůstává jednou z neobjevených a nejzáhadnějších destinací na světě. Six Senses Southern Dunes, Rudé moře je skvělým výchozím bodem pro objevování rozmanité saúdské pohostinnosti a kultury, včetně sopečných kráterů, hor a archeologických klenotů. Tento resort najdete v oblasti Tabuk, kde se v roce 2023 plánuje otevření mezinárodního letiště The Red Sea Development. Kolem hlavního komplexu Oasis se nachází 36 pokojů a apartmánů s otevřenou ložnicí a obývacím prostorem a venkovní terasou, kde si můžete užívat klidu nedotčené krajiny a přírody, kam až oko dohlédne. Všechny hotelové pokoje nabízejí rozsáhlý výhled na saúdskoarabské vádí a pouštní duny za ním.

Six Senses Southern Dunes, The Red Sea

 • Ubytování

  V komplexu Oasis se nachází soubor 36 pokojů a apartmánů s otevřenou ložnicí a obývacím prostorem a venkovní terasou, kde si můžete užívat klidu nedotčené krajiny a přírody. Všechny hotelové pokoje nabízejí rozsáhlý výhled. Vily s bazény nabízejí prvotřídní výhled na jedinečné pouštní vrcholky a jsou inspirovány tvarem dun aby zachovaly autentičnost. Interiéry ubytovacích zařízení odrážejí tóny a textury saúdskoarabské pouště, přičemž měkký nábytek vychází ze sytých barev a vzorů tradičních beduínských kmenových oděvů.

 • Gastronomie

  Kulinářské zážitky jsou inspirovány bohatou kulturou Saúdské Arábie a jsou obohaceny o čerstvé a místní suroviny. Díky pěti restauracím, včetně školy vaření a soukromého stolu šéfkuchaře, zde také najdete cukrárnu a Gelato Pod, kde si můžete dopřát sladkou tečku na konec. Jedna z oblíbených restaurací je Merkaz, zde si můžete přes den vychutnat vnitřní i venkovní občerstvení a arabské tapas, a na večeři pod hvězdami speciální tematická menu. Bariya je ideálním místem pro snídani, kde máte na výběr a-la-carte menu regionální arabské kuchyně
  V dopoledních hodinách si můžete u bazénu vychutnat řadu nápojů a občerstvení v Pool Bar & Grill, od oběda až do západu slunce pak vynikající ceviche a saláty, grilované pokrmy a pizzu. V Al Sarab si pochutnáte na degustačním menu z autentickými chutěmi ze Saúdské Arábie, doplněné o nealkoholické verze klasických koktejlů. 

 • Aktivity

  Six Senses Southern Dunes funguje celoročně a nabízí rozmanité zážitky ze Saúdské Arábie, je to místo pro ty, kteří hledají pohodu, sebezdokonalení a vnitřní klid, a také cílem nespoutaného dobrodružství a poznávání přírodního a jedinečného prostředí saúdskoarabské pouště. Na výběr je ze spousty aktivit, Local Fishing Tour, výlet na nejlepší místa, kde můžete chytat ryby, v Earth Lab se všichni hosté  mohou zúčastnit workshopů s tématikou udržitelnosti a specializovaných sezení, kde se od odborníků a ambasadorů značky dozvědí více o úsilí v oblasti ochrany přírody a práce s komunitou. Při Sadu Weaving se dozvíte více o starobylém řemesle od žen, které střeží jeho tajemství, a odnesete si domů suvenýr na památku. Pro milovníky filmů je tu Cinema Under the Stars, odpočnete si na lehátku pod hvězdami. Plánovaná promítání se konají dvakrát týdně, ale pokud si přejete soukromější zážitek, lze uspořádat promítání pro páry, rodiny nebo skupiny. Za zmíňku také stojí Artisan Village, je to zábavné a interaktivní vyprávění historických příběhů v místní řemeslnické vesničce. Prřipojit se také můžete ke Cooking School, jsou to zábavné kurzy vaření, kde ochutnáte regionální kuchyni.

 • Poloha

  Z nového mezinárodního letiště Red Sea trvá transfer 45 minut jízdy autem. Alternativně můžete zvolit vnitrostátní let z letiště Al Wajh nebo Yanbu, odtud se do letoviska dostanete za dvě hodiny. Letiště Al Ula a letiště Džidda provozují vnitrostátní a mezinárodní lety a jsou od letoviska vzdálena čtyři a půl hodiny, respektive pět hodin.

Líbí se Vám Six Senses Southern Dunes?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další hotely Saudská Arábie

Podobné destinace