Zlepšete svou imunitu s mistry z Ananda In The Himalayas

Ananda In The Himalayas v Indii je jedním z předních a nejlepších SPA resortů na světě vůbec. Kromě relaxace je zde k dispozici až 80 různých programů spojených s nejlepšími terapiemi včetně ajurvédy. Pod vedením specialistů se tak mysli i tělu dostává té nejlepší péče, kterou se nyní dle zkušených mistrů můžete inspirovat a využít vybrané recepty pro posílení imunity.

Zlepšete svou imunitu s mistry z Ananda In The Himalayas

 • Základem je podpora imunity

  V době chřipek či virových onemocnění jako je COVID-19 je nezbytně důležité dodržovat některá pravidla včetně pravidelného mytí rukou, vyhýbání se davům s velkým množstvím lidí a nošení roušky během pohybu venku. Tato opatření sice pomohou, avšak při onemocnění těla nejsou dostatečná. Důležitou roli během virových období a pandemie hraje především imunita. Každé lidské tělo má vlastní kapacitu imunity, díky které bojuje proti bacilům, virům a patogenům. Pokud je však vaše imunita oslabená, je pro tělo mnohem těžší s mnohými nemocemi i viry bojovat  a je mnohem náročnější mnohé nemoci pak dokonce léčit. Ajurvéda je nejstarší systém přírodní léčby na světě, jehož základním aspektem je důraz na prevenci. Pro posílení imunity tedy můžete využít širokou škálu bylin a koření. Mistři ajurvédy z resortu Ananda In The Himalayas pro vás vybrali ty nejvhodnější ingredience, které si můžete namíchat dle níže uvedených receptů a pomoci tak tělu k posílení imunity. 

 • Nejvhodnější ingredience pro posílení imunity

  Pro přípravu ajurvédských receptů budete potřebovat jen několik druhů koření, které mají blahodárné účinky na posílení organismu. Kurkuma má protizánětlivé, antibakteriální, antivirové vlastnosti a silně posiluje imunitu. Přidat si preventivně můžete denně jednu čajovou lžičku do šálku teplé vody, mléka nebo ovocné šťávy. Antioxidační amla neboli indický angrešt je velmi bohatým zdrojem vitamínu C a bohatě také posiluje imunitu. Nejvhodnější je denně užívat čerstvý džus nebo prášek Amla, případně bylinnou pastu Chyawanprash, jejíž hlavní složkou je právě indický angrešt. Listy bazalky indické mají zejména antibakteriální a antivirové vlastnosti, navíc jsou velmi užitečné při respiračním onemocnění, kdy vám pomůže třeba šálek čaje. Ashwagandha neboli vitánie snodárná je antioxidační, dále podporuje imunitu a tělesnou sílu. Zázvor je oblíbenou bylinkou i kořením. Zlepšuje zdraví střev a pomáhá trávení, známý je však také pro své protizánětlivé účinky, v boji s chřipkou a během dýchacích problémů. Podobně působí také pepř černý, který můžete pravidelně přidávat do svého jídla.

 • Imunitní podpora z koření

  K přípravě tohoto receptu na podporu imunity budete potřebovat kurkumu v prášku – 20g, suchý zázvorový prášek – 10g, fenyklový prášek – 30g, suché listy bazalky – 10g, černý pepř mletý – 5 g, ashwagandha prášek – 20g.

  Koření smíchejte a uschovejte ve vzduchotěsné nádobě. Pro zlepšení imunity užívejte denně 5g této směsi, kterou můžete smíchat s teplou vodou nebo s medem.

 • Antivirová podpora z bylinného vývaru

  K přípravě tohoto receptu budete potřebovat 2 čajové lžičky kurkumy, 2-3 listy bazalky, drobný drcený zázvor, 3-4 semena rozdrceného černého pepře, půl čajové lžičky drcených semen fenyklu a med.

  Veškeré přísady přidejte do 200 ml vody a nechte vařit 3-5 minut. Po uvaření přefiltrujte, dochuťte medem dle potřeby a popíjejte teplé ráno a večer. Tento nápoj pomůže zvýšit vaší imunitu a posílí tělo proti infekcím.

 • Pravidelné cvičení dechu

  Pro tělo je důležitý pohyb a správné dýchání, proto nezapomínejte ani na pravidelná cvičení. Vhodná je jóga a zejména pak pránájáma. Toto cvičení se zaměřuje na hluboké dýchání a zvýšení kapacity plic. Vyšší kapacita plic zajistí snadnější průběh chřipky či jiných podobných nemocí, které zatěžují zejména dýchací ústrojí a plíce. 

Zlepšete svou imunitu dle mistrů z Ananda In The Himalayas

Pokud vás Ananda In The Himalayas zaujala, napište nám, rádi vám sestavíme nabídku a dovolenou naplánujeme podle vašich potřeb a přání.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka