Nejlepší luxusní SPA v roce 2024

Zavřete oči, dýchejte zhluboka a užívejte si přítomnost. Po celém světě existují SPA, které pomohou zažít naprosté uvolnění od rušného života dnešní doby. Od meditace, zdravého stravování, jógy až po zvládání stresu a celkové detoxikace. Pokud tedy cítíte, že se vaše tělo i mysl potřebují na chvíli pozastavit a načerpat novou sílu, možná je právě teď ten správný čas vyrazit do míst, kde si relaxaci zaručeně užijete. Vybrali jsme pro tuto příležitost pět nejlepších SPA resortů, kde je hledání rovnováhy o něco snadnější.

Nejlepší luxusní SPA v roce 2024

 • Santani Wellness Resort & Spa

  Od dokonalého minimalistického designu až po ozdravné balíčky ve špičkové kvalitě. To vše je v luxusním resortu Santani Wellness Resort & Spa na Srí Lance zaměřeno na dosažení harmonie. Není také divu, že několikrát po sobě resort obdržel ocenění za nejlepší SPA na světě. Najdete zde rovnováhu mezi aktivními jógovými sezeními, regeneračními ájurvédskými lázeňskými procedurami. Denně můžete začíst se zdravou ovocnou šťávou při snídani a následně den zakončit očištěním pomocí bylinného čaje po večeři. Prosklené stěny resortu a vnitřní i venkovní salonky v přírodě znamenají, že můžete celý den strávit při úchvatném výhledu na smaragdově zelená rýžová pole a tropickou džungli.

 • Sha Wellness Clinic

  Mañana, mañana. Nechte problémy běžného života chvíli za hlavou. Španělsko je kolébkou odpočinku a tolik typického španělského bezproblémového stylu života. Chuťové pohárky budou plesat radostí po ochutnání španělských delikates a vaše duše ožije po relaxaci v krásných lázních. Pocítíte zde sílu aromatických olejů, zábalů z mořských řas nebo speciálních koupelových solí. Jedinečnost Sha Wellness Clinic spočívá v integraci nejúčinnějších přírodních terapií, aniž by zanedbávala nejnovější pokroky v západní medicíně. Zejména v prevenci, obnově a stimulaci přirozené obranyschopnosti těla, genetice a anti-aging terapiích. To vše v souladu krásného prostředí zasazeného v regionu s vlastním mikroklimatem, který je považován podle Světové zdravotnické organizace za jeden z nejlepších pro naše zdraví.

 • Euphoria Retreat

  V kopcích mytického ostrova Peloponés naleznete nezaměnitelný hotel Euphoria Retreat. Jak už napovídá název, můžete se těšit na pobyt, který způsobí euforii těla i duše. Vaše smysly budou omámeny v krásných lázních, které si vás získají nejen svoji jedinečnou minimalistickou architekturou, ale především holistickými terapiemi, které díky unikátní kombinaci čínské medicíny a řecké filozofie vyrovnej vaše čakry a uklidňuje mysl. Novinkou medzi terapiami je speciální program na posílení a správnou funkci imunitního systému. Individuálně se vám budou věnovat zkušení terapeuti, užijete si uvolňující masáže nebo si jen tak odpočinete ve sférickém bazénu a v solné jeskyni v jednom z najväčších spa v Grécku. 

 • Ananda In The Himalayas

  Mnohonásobně oceněnný luxusní SPA resort se schovává v Himalájích na severu Indie, odkud je nádherný výhled na město Rishikesh a údolí řeky Gangy. Ananda je nejlepší ajurvédský resort v Indii, který se zaměřuje na tradiční ajurvédu, jógu a vedantu. Tato cvičení a učení jsou obohacena o zkušenosti v oblasti wellness a fitness, které hosty v doprovodu zdravé organické kuchyně, dovedou do cíle, jímž je rovnováha a harmonizování energie. Zkrátka dokonalé místo pro naprostý odpočinek a regeneraci těla i mysli.

 • Kamalaya

  Kamalaya s luxusním SPA najdete v Thajsku na ostrově Koh Samui a díky němu můžete svou dovolenou povýšit o maximální relaxaci a regeneraci těla i mysli. Resort dříve sloužil budhistickým mnichům pro jejich pravidelné meditace, dnes se ozdravné programy resortu Kamalaya věnují především zvládání stresu, syndromu vyhoření, józe nebo celkovému detoxu. Společně s profesionály si vypracujete individuální program z celé škály celostní medicíny, terapií i lázní. Resort se navíc pyšní prvním místem Wellness Retreat v ocenění Destination Deluxe Awards 2019 a za rok 2023 získal první místo na World SPA & Wellness Awards.

 • Villa Eden - The Private Retreat

  Ve Villa Eden se setkává elegance s malebnou přírodou italských Alp. Tento resort nabízí programy zaměřené na detoxikaci a omlazení a jsou pečlivě přizpůsobeny každému klientovi na míru. Také zde kladou důraz na mentální pohodu. Villa Eden je prostě synonymem pro luxusní wellness, které poskytuje jedinečný zážitek díky kombinaci horského vzduchu a přírodních lázní s minerální vodou. A k tomu všemu si zde ještě vychutnáte vynikající místní speciality.

 • Engel Ayurpura

  Engel Ayurpura je exkluzivní resort, ve kterém se zaměřují na léčbu pomocí ajurvédské terapie. Tato terapie pomáhá obnovit rovnováhu těla a mysli, a tak najít spojení se sebou samým na hluboké úrovni. Můžete zde využít rozsáhlé wellness centrum s bazénem, saunami a vířivkami pro maximální relaxaci a regeneraci. Pro udržení harmonie a klidu mysli jsou zde lekce jógy a meditace. Součástí pobytu je tradiční ajurvédská kuchyně pro podporu celkového zdraví a pohodu. Požitek z pobytu doplňuje nádherná příroda italských Dolomit, která připívá k pocitu klidu a harmonie.

 • Atlantis the Royal

  Ultraluxusní resort Atlantis the Royal nabízí nejen prvotřídní ubytování a vysoce kvalitní služby, ale také jedno z nejlepších wellness center na světě, které nabízí širokou škálu wellness procedur. Nejzajímavější ale je, že se zde nachází klinika AEON, která se zabývá léčbou kmenovými buňkami. Tato terapie slouží k omlazení a regeneraci těla pomocí kmenových buněk a dalších západních technik. Dále je zde možné využít estetické dermatologie. Navíc pro využití služeb této kliniky nemusíte být hostem Atlantis the Royal. Pokud ale chcete zažít dovolenou plnou luxusu a nejlepších služeb, zajisté doporučujeme se v tomto hotelu ubytovat.

 • Lanserhof Sylt

  Špičkovým wellness resortem v Německu je Lanserhof Sylt. Wellness centrum je zde velmi moderní a pro péči o tělo i mysl používají jak tradiční lázeňské terapie, tak i nejnovější technologie. Důležitý je ale i pohyb, proto je zde možnost účastnit se lekcí jógy a pilates, tréninků mobility a rovnováhy, aquafitu, nordic walkingu nebo cyklovýletů. Resort se nachází se na nejsevernějším německém ostrově Sylt, který je známý svými nádhernými plážemi a klidnou atmosférou, což jen přispívá k celkové relaxaci a pocitu pohody.

 • Zulal Wellness Resort by Chiva-Som

  Zulal by Chiva-Som je jediným svého druhu v Kataru a spojuje se v něm tradice, luxus a arabská pohostinnost. Hlavním zaměřením je zde léčba pomocí ajurvédské terapie a tradiční arabské a islámské léčby. Obnovte rovnováhu těla a mysli pomocí masáží, ošetření pokožky a detoxikačních procedur a pro ještě více relaxace a regenerace využijte moderně vybaveného wellness centra. Resort se ještě dělí na 2 části: Zulal Serenity je určený pro dospělé, kteří zde hledají klid pro sebereflexi, a Zulal Discovery je ideální pro rodiny, které si chtějí užít společnou dovolenou a prohloubit tak vztahy mezi sebou.

TOP 10 luxusních spa v roce 2024

Pokud vás některý z resortů zaujal, napište nám, rádi vám sestavíme nabídku a dovolenou naplánujeme podle vašich potřeb a přání.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka