Cape Weligama

Sbírka soukromých vil a suitů tu vytváří příjemnou iluzi tradiční místní vesnice, přesto se pod terakotovými střechami skrývají stylové interiéry obklopené tropickými zahradami. Každý pokoj je pojmenován po význačném objeviteli nebo spisovateli, jehož historické cesty se váží k tomuto místu a nabízí služby komorníka i lázeňské zázemí, díky kterému se mohou hosté nechat hýčkat od zkušených lázeňských terapeutů. K resortu Cape Weligama přiléhají dvě veřejné pláže, jako vystřižené z pohlednice. Ty poskytují bezpečné podmínky pro koupání stejně jako úchvatný bazén s výhledem na oceán. Ve sportovním centru je možné vyzkoušet řadu vodních aktivit, včetně prvotřídních PADI potápěčských kurzů. Mezi další aktivity patří soukromé plavby, rybolov, sezónní pozorování velryb a delfínů nebo výlety do národních parků v okolí. Cape Weligama poskytuje svým hostům i gastronomický zážitek z tradiční místní kuchyně, úžasný výhled na Indický oceán a dokonalé zázemí pro relaxaci.

Cape Weligama

 • Ubytování

  V resortu se můžete ubytovat v komfortních suitech s privátní terasou a výhledem na bazén, tropickou zahradu nebo oceán. Další možností, kde můžete strávit dovolenou jsou luxusní vily s výhledem na oceán nebo tropickou zahradu. Jedna z vil má k dispozici i privátní bazén. 

 • Gastronomie

  Díky své poloze nabízí Cape Weligama denně čerstvé ryby a mořské plody, které mohou hosté ochutnat v restauraci s výhledem na oceán De Mauny. Grilované speciality připravuje restaurace The steak house and grill Rouge a velmi neformální prostředí pod širým nebem panuje v restauraci Kumbuk, kde si hosté mohou dopřát pokrmy srílanské kuchyně, podávané jídlo se zde jí tradičně rukama a představuje jedinečné pikantní chutě ostrova. Taylor Pavilon má v nabídce široký výběr alkoholických nápojů a vína. Hosty láká také na tradiční ceylonský čaj s antioxidačními účinky. S koktejlem v ruce si tu můžete užít pohled na zapadající slunce a hvězdnou oblohu.

   

 • Aktivity v resortu

  Weligama je oblíbeným místem zejména pro surfování, proto resort nabízí přizpůsobené programy pro každého surfaře od úplných začátečníků až po pokročilé a zkušené surfaře. Z resortu je možné vyrazit také za pozorováním velryb se zkušenými průvodci, potápěčský výlet nebo jen na projížďku luxusní lodí při západu slunce. Dalším unikátním zážitkem je let vrtulníkem, kdy jsou z ptačí perspektivy k vidětní ty nejzajímavěšjí místa Srí Lanky. Pokud vám zachutná Srí Lanská kuchyně, v resortu se můžete zúčastnit kurzu vaření pod vedením šéfkuchaře. Po celodenních aktivitách k relaxaci poslouží SPA & Wellness, kde je k dispozici několik druhů terapií a masáží. Samozřejmostí jsou kurzy jógy nebo i meditace.

 • Poloha

  Cape Weligama je luxusní butikový hotel zasazený do přírodních svahů na jižním pobřeží Srí Lanky asi 2,5 hodiny jízdy z mezinárodního letiště.

Zaujlal vás Cape Weligama?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další hotely Srí Lanka