Cesta kolem světa -The World Tour Special Edition

 • Francie
 • 24 dní
 • od 1 897 500 Kč / osoba

Tato speciální edice je originální a jedinečná a zaslouží si svůj název. Naše letecká plavba rafinovaně kombinuje destinace v netypické smyčce vytvořené tak, aby svedla i toho nejzkušenějšího světoběžníka. Prožijte jedinečné dobrodružství, při kterém budete objevovat bájná místa a města, poznávat úchvatnou krajinu a přírodní krásy, rozšiřovat si obzory, prožívat emoce spojené se slavnostními večery a okouzlujícími okamžiky napříč kontinenty. Zní vám tato představa lákavě? The World Tour Special Edition 2024 startuje již 10. března 2024 v Paříži!

Splňte si životní sen a vydejte se na cestu kolem světa

 • Cesta kolem světa začíná v Paříži

  Jakmile v Paříži projdete dveřmi terminálu, čeká na vás usměvavý manažer plavby a cesta začíná... Zbývá jen odevzdat nám svá zavazadla a usadit se na palubě vašeho soukromého letadla. Celý náš tým je připraven vám pomoci při prvních krocích velkolepého dobrodružství, které vás čeká, počínaje letuškami, které vás zavedou na vaše místo pro následujících osm letů. Udělejte si pohodlí, dejte si sklenku šampaňského a už je čas vzlétnout. Se vším tím vzrušením z prvního letu, jedinečným prostředím této letecké plavby a kuchyní, která tomu odpovídá. Brzy přeletíte oceán a dorazíte do Mexico City, které je připraveno ukázat vám své divy při první zastávce.

 • 24 dnů, 9 destinací a 4 kontinenty

  Pohodlné cestování až přes 4 kontinenty zajistí let privátním letounem. Podíváte se do 

  Místa, která navštívíte:
  • Mexico City, Mexico 
  • Havajské ostrovy, USA
  • Nadi, Fidži 
  Queenstown a Fiordland, Nový Zéland 
  • Tasmánie, Austrálie 
  • Perth, Austrálie 
  • Singapur 
  • Maledivy
  • Ngorongoro Crater nebo Serengeti národní park, Tanzánie
  anebo
  • Národní park Volcano, Rwanda (za příplatek)
 • Mexico City, Mexiko

  A vyrážíme! Už si užíváte pohodlné letadlo, pozornost posádky, kanapky, šampaňské a nápaditou kuchyni šéfkuchaře... V pozdním odpoledni přilétáte do Mexico City, kde vás na tři noci přivítá rušné hlavní město. Brzy se po třídě Paseo de la Reforma dostanete k Národnímu paláci, kde vám průvodce přiblíží historii mexického národa, obdivuhodně znázorněnou na slavných freskách Diega Rivery. Zdá se vám katedrála poněkud pokřivená? To je v těchto sopečných končinách normální, ale jsou tu i útočiště klidu, daleko od hluku tohoto pulzujícího města. Navštivte báječné Národní antropologické muzeum na okraji háje Chapultepec. Poté se vydejte do plovoucích zahrad Xochimilco na okouzlující a barevnou procházku po jejich kanálech. Další zastávka? Bazilika Panny Marie Guadalupské, kam každoročně přichází 20 milionů Mexičanů rozjímat nad posvátným rubášem Panny Marie. Čeká vás také setkání s pozoruhodnou předkolumbovskou civilizací a jejími pyramidami ve starém městě Teotihuacán. Celou první zastávkou vašeho World Tour vás samozřejmě bude provázet radostný zvuk kapel mariachi. Ať žije Mexiko!

 • Hawaj, Spojené americké státy

  U vašich nohou leží Honolulu, kde vás přivítá Alohas! Havaj, padesátý americký stát, je rozkošnou směsicí huly a diskotéky, americké modernosti a tichomořské tradice. Jeho hlavní město je domovem surfařů a obchodníků, palem a mrakodrapů. Navštívíte dojemný památník Pearl Harbor a palác 'Iolani, bývalé sídlo posledních havajských vládců. Než se vydáte na pláž Diamond Head, které dominuje nádherný 300 000 let starý kráter ze sopečného tufu. Můžete si také na chvíli zaplavat v teplých vodách Pacifiku nebo se projít po legendární promenádě Waikiki. Den po příjemném tropickém večeru s hudbou ukulele se vydáte na Big Island a do národního parku Volcano: nejúchvatnějšího místa ostrova s deštným pralesem, sirnými výpary, lávovými tunely a dalšími zajímavostmi. Úchvatná geologie ostrova před vámi už nebude mít žádná tajemství. Můžete ji prozkoumat na zemi, ze vzduchu nebo ještě exkluzivněji, skrytě před zraky...

 • Nadi, Fidži

  Bula Male! Vítejte na Fidži! Již samotné jméno slibuje křišťálově čistou vodu, pláže s jemným pískem, atraktivní hotely a tradice sahající až do úsvitu věků. Překvapivý zážitek: během letu míjíte Mezinárodní datovou čáru: trochu znepokojivý časový skok. Čtyři století po objeviteli Abelu Tasmanovi objevíte tento tropický ráj na konci světa, obývaný Melanésany s dlouholetými tradicemi a Indiány, kteří se zde usadili v koloniálních dobách. 322 ostrovů (z nichž třetina je obydlená), vřelé a přátelské obyvatelstvo, uklidňující rytmus a téměř jediné náboženství: ragby! Během této krátké zastávky si prohlédnete Nadi, vstupní bránu do souostroví, vydáte se proti proudu mohutné řeky Sigatoka směrem do vnitrozemí, kde se seznámíte s tradičními melanéskými vesnicemi a budete obdivovat poklady Koroského moře.

 • Queenstown a Fiordland, Nový Zéland

  Nyní se nacházíte v jedné z nejkrásnějších zemí světa: V této zemi najdete úžasné scenérie a silné emoce, geotermální zázraky, bohatou maorskou kulturu, proslulé vinice a pozoruhodnou domorodou přírodu. Na Novém Zélandu se budete hned cítit jako doma na druhém konci světa. Přistanete v Christchurchi na Jižním ostrově, nejjižnějším bodě Polynésie, a poté prozkoumáte okolí Queenstownu, hlavního města dobrodružných sportů. Po cestě na vás čeká řada překvapení, z nichž všechna jsou velkolepá, včetně fjordů, jezer, řek a obřích kapradinových lesů plných majestátních buků. V noci na obloze mezi nesčetnými novými hvězdami určitě spatříte souhvězdí Jižního kříže. Je viditelně zobrazen na vlajce Kiwi a připomíná, že se nacházíte na jižní polokouli, na konci světa. Vaše World Tour vás opět zavede do jiné země - domova All Blacks a Maorů a dechberoucí přírody! Lodí se dostanete do majestátního Milford Sound a během plavby poznáte toto přírodní dílo. Možná budete mít štěstí a spatříte delfíny a tuleně? Možnost zůstat jednu noc navíc v Christchurch (za příplatek): objevte půvab a intimitu v Christchurch s prohlídkou města 20.-21. března.

 • Tasmanie, Austrálie

  Ani ne hodinu letu odtud se na jihovýchodě Austrálie, na cestě slavných čtyřicátých let (Roaring Forties), objevují hornaté obrysy Tasmánie. Je známá jako "přírodní stát" a "ostrov inspirace" a z velké části je zařazena do přírodních rezervací, národních parků a památek UNESCO. Přistanete v Hobartu, hlavním městě prolínajícím krajinu a město a logistické základně francouzského ledoborce L'Astrolabe, který se účastnil většiny našich antarktických expedic do Země Adélie. Navštívíte obytnou čtvrť Battery Point, náměstí Salamanca, historické a kulturní centrum Hobartu, ohromující Muzeum starého a nového umění (MONA), bývalé vězeňské centrum Port Arthur a půvabnou koloniální vesnici Richmond. A kromě všech těchto divů vám Tasmánie během vaší zastávky nabídne i svůj vlastní nepřístupný svět.

 • Perth, Austrálie

  Změnili jste břeh a opět jste se ocitli v jiném světě: Perth je sevřen vlnami Indického oceánu a dominuje mu pohoří Darling Ranges. Když se podíváte na mapy, uvidíte odkazy připomínající, že Austrálie se mohla stát francouzskou, protože naši největší mořeplavci zde zanechali hluboce zakořeněné dědictví, se zátokou Geographe Bay, mysem Cap Naturaliste a dalšími. Perth, kterým protéká řeka Swan River plná delfínů, je známý jako nejslunečnější město kontinentu. Kousek odtud leží Fremantle (pro ty, kteří ho dobře znají, Freo), bezstarostná mekka jachtingu a Amerického poháru. Během cesty dolů pod mořem navštívíte historické centrum s budovami postavenými trestanci a nádherný park Kings Park s výhledem na Perth Water. Čeká vás také schůzka s klokany a něžnými koalami, kteří poklidně žijí v národním parku Yanchep. Případně doporučujeme výlet za poznáním neuvěřitelných vápencových konkrecí v poušti Pinnacles a mimořádné skály Wave Rock: obrovské vlny zkamenělé ve skále před 270 miliony let.

 • Singapur

  V Singapuru se před vámi rozprostře celá Asie, a to tím nejradostnějším, nejeklektičtějším a nejfuturističtějším způsobem. Vydejte se na den plný objevů, kdy se vám postupně odhalí zahradní město, od jeho autentického malajského původu v Kampong Glam, přes živé barvy hinduistického chrámu Sri Veeramakaliamman až po viktoriánský půvab jeho koloniální čtvrti. Cestujte časem, ponořte se do moderny a pak obdivujte ikonické superstromy v Gardens by the Bay. Vystoupejte do výšky 650 metrů na vyhlídkovou terasu Sky Park, odkud se vám naskytne úchvatný 360° panoramatický výhled. Jak lépe zakončit tento výjimečný den než podmanivou vodní a světelnou show Spectra ©, která dodá vašemu singapurskému dobrodružství působivý závěr!

 • Maledivy

  Zatímco si vychutnáváte nápaditý oběd v oblacích, právě jste přeletěli Indický oceán. Při pohledu shora je to neuvěřitelně krásný pohled. Přistáváte na Maledivách: idylickém souostroví roztroušeném 800 km jihozápadně od Kéraly v Indii. Velmi brzy dorazíte do svého luxusního ostrovního hotelu, projdete se kolem své vily s výhledem na jednu z nejkrásnějších lagun na světě - a zkrátka se zorientujete, aby vám neunikla ani minuta z následujících tří západů slunce. Popíjíte koktejl na terase a mlhavě vnímáte tekuté šumění palem, které se mísí se vzdálenějším šuměním příboje na korálovém útesu. Vzduch je teplý, vánek hladí. Atmosféra? "Žádné boty, žádné novinky." Okolí? Prašný písek, nekonečné tyrkysové moře a nesčetné množství pestrobarevných ryb. Takže pro relaxaci zvolíte šnorchlování? Spa? Čtení? Nebo některou z mnoha nabízených aktivit? Tohle je váš ostrov Robinsona Crusoe... v rajském provedení.

 • Ngorongoro Crater nebo Serengeti National Park, Tanzánie

  Ani ne hodinu letu odtud se na jihovýchodě Austrálie, na cestě slavných čtyřicátých let (Roaring Forties), objevují hornaté obrysy Tasmánie. Je známá jako "přírodní stát" a "ostrov inspirace" a je z velké části zařazena do přírodních rezervací, národních parků a světového dědictví UNESCO. Přistanete v Hobartu, hlavním městě prolínajícím krajinu a město a logistické základně francouzského ledoborce L'Astrolabe, který se účastnil většiny našich antarktických expedic do Země Adélie. Navštívíte obytnou čtvrť Battery Point; náměstí Salamanca Square, historické a kulturní centrum Hobartu; ohromující Muzeum starého a nového umění (MONA); bývalé vězeňské centrum Port Arthur a půvabnou koloniální vesnici Richmond. A kromě všech těchto divů vám Tasmánie během vaší zastávky nabídne i svůj vlastní nepřístupný svět.

 • Gorily v národním parku Volcano, Rwanda

  Možnost nahradit si destinaci Tanzanii a namísto ní se vydat do Rwandy (tato možnost je za příplatek). Po příletu zamíříte do své lodge v národním parku Volcanoes. Na cestě napříč touto nádhernou zemí se s průvodcem vydáte hledat "stříbrohřbeté", velké horské gorily ukryté v jedinečném listoví pohoří Virunga. Těšit se také můžete na druhé safari za zlatými opicemi a návštěvu města Kigali. Rwanda vás jistě překvapí a zanechá ve vás nesmazatelné vzpomínky na pobyt zde - okamžik zázraku, který vám dlouho zůstane v mysli a pravděpodobně bude znamenat vrchol vaší cesty kolem světa.

   

 • TERMÍN CESTY A CENA

  Termín cesty: 10.03. - 02.04.2024
   
  Cena:
  • Club Safrans / standardní třída – 1 897 500 Kč/ 1 osoba  
  • Première Safrans / prémiová třída – 2 909 500 Kč/ 1 osoba  
  Příplatek za Rwandu: 390 000 Kč / 1 osoba
 • Služby zahrnuté v ceně

  • Let privátním luxusním letadlem 
  • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* a 5* hotelu
  • Plná penze založená na 3 jídlech denně, z nichž některá jsou během letu, od oběda první den až po večeři poslední den
  • Nápoje na palubě privátního letadla: šampaňské, lihoviny, víno, pivo, nealkoholické nápoje atd. a standardní nápoje k jídlu (víno, minerální voda, pivo a nealkoholické nápoje)
  • Všechny transfery, výlety a návštěvy zahrnuté v programu minibusem, lodí, vozidlem 4x4, vlakem
  • Průvodci v anglickém a francouzském jazyce 
  • Večerní akce zahrnuté v programu
  • Imigrační formality a odbavení zavazadel
  • Přeprava zavazadel na všech letištích, která to umožňují
  • Zavazadlo do 23 kg v rámci klubu Safrans a 2x 23 kg pro Première Safrans
  • Asistence vysoce profesionálního týmu The World Tour během celé cesty 
  • Lékař na palubě 
  • Průvodce v každé destinaci
  • Veškeré transfery 
  • Exkurze, výlety a aktivity zahrnuté v programu 
  • Vstupy na navštívená místa 
  • Galavečeře nebo unikátní večerní program v každé destinaci 
 • Dá se cestovat v jiném termínu?

  Je na Vás březnový termín příliš brzy? Není problém, podívejte se na Cestu kolem světa "Grands Classics" pořádanou v říjnu 2024. Tato cesta je nabitá luxusním programem a fascinujícími zážitky. 

Zaujala vás cesta kolem světa?

Kontaktujte nás a my se postaráme o vaše nezapomenutelné zážitky.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky